27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.7min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gumny: Zwycięstwo dobrze nam zrobi przed sezonem

Gumny: Zwycięstwo dobrze nam zrobi przed sezonem

Robert Gum­ny ma za sobą dru­gi obóz przy­go­towaw­czy spęd­zony z pier­wszą drużyną i jak sam mówi -Zgrupowanie to faj­na rzecz, bo jesteśmy ze sobą bardziej zży­ci. Pod­czas pier­wszego obozu nieco się stre­sowałem, bo byłem tym nowym, ale ter­az jesteśmy już jed­ną rodziną.

Lechi­ci do zbliża­jącego się sezonu pra­cow­ali przez dziesięć dni w Sochocinie, a już w czwartek staną przed szan­są obrony Super­pucharu – Wykon­al­iśmy dobrą pracę pod wzglę­dem moto­rycznym, dobrze jesteśmy też przy­go­towani do tego sezonu. Jeśli wygramy z Legią, to pewnie wejdziemy w sezon.

Na zgrupowa­niu tren­er Urban dość moc­no rotował skła­dem, nawet w obronie. 18-latek miał szan­sę grać zarówno na lewej, jak i prawej obronie. – Bard­zo rzad­ko gram jako stop­er, ale tren­er różnie mnie ustaw­ia. Cza­sem gram z lewej, a cza­sem z prawej strony. Ter­az, gdy w składzie jest tylko Maciej Wilusz, to gram na lewej flance – mówi. – Maciej jest ode mnie znacznie bardziej doświad­c­zony, ale ja staram się pokazy­wać jak z najlep­szej strony, by wywal­czyć sobie miejsce w składzie.

Czwartkowy mecz będzie ide­al­ną szan­są, by zre­wanżować się za prze­grany finał Pucharu Pol­s­ki, a także porażkę w rundzie finałowej zeszłego sezonu. – Mecze z Legią chce­my zawsze wygry­wać, bo to der­by Pol­s­ki. Na pewno mamy narzu­coną jakąś presję, ale zwycięst­wo dobrze nam zro­bi przed sezonem i pomoże w relacji z kibi­ca­mi po nieu­danych zeszłych roz­gry­wkach – twierdzi Gumny.

Do tego  meczu legion­iś­ci z pewnoś­cią nie wys­tąpią w opty­mal­nym składzie, bo część z nich będzie na urlopach po Mis­tr­zost­wach Europy. — Legia ma sze­roką kadrę, ma z czego wybier­ać, więc na pewno łat­wo nie będzie.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.