Gwardia — Lech: Towarzyski sprawdzian w przerwie na kadrę

W towarzyskim meczu, połąc­zonym z obchoda­mi związany­mi z otrzy­maniem przez Mirosława Okońskiego tytułu najwybit­niejszego gracza Gwardii Kosza­lin, piłkarze “Kole­jorza” pokon­ali gospo­darzy 4:0. Bram­ki dla Lechitów prowad­zonych w tym meczu przez Mar­iusza Ruma­ka zdoby­wali Marcin Kamińs­ki, Jakub Wilk, Siergiej Kri­wiec oraz Kamil Drygas.

Jak moż­na było się spodziewać spotkanie prze­b­ie­gało pod dyk­tan­do Lecha. Od pier­wszych min­ut Poz­na­ni­a­cy przes­zli do ofen­sy­wy, a swo­ją dobrą dys­pozy­cję potwierdzili w 21. min­u­cie. Wtedy dwójkową akcję Kamińskiego z Wilkiem wykończył ten pier­wszy, pokonu­jąc w sytu­acji sam na sam bramkarza Gwardii. Czter­naś­cie min­ut później w ważną role ode­grał ponown­ie Wilk. Jego strzał z dys­tan­su spraw­ił prob­le­my Szafrańskiemu i pił­ka znalazła się w siatce.

Po prz­er­wie obraz gry się nie zmienił. W 51. min­u­cie skład­ną akcję przeprowadzili Ślusars­ki z Kri­w­cem, którą strza­łem na bramkę zakończył Białorusin, nie dając najm­niejszych szans na inter­wencję golkiper­owi Gwardii. W 74. min­u­cie “Kole­jorz” pod­wyższył na 4:0. W polu karnym niepil­nowany znalazł się Ubi­parip, ale bramkarz gospo­darzy wybił piłkę spod jego nóg. Ta trafiła do Dry­gasa, który na raty pokon­ał Szafrańskiego.

W tym spotka­niu w barwach Lecha zade­bi­u­tował Łągiewka, który do tej pory związany był tylko z zespołem Młodej Ekstrak­lasy i nie otrzymy­wał szans pokaza­nia się w meczach pier­wszej drużyny. Wobec wyjaz­du na reprezen­tację kilku chłopaków z pier­wszej drużyny otworzyła się szansa na wys­tęp zawod­ników z zespołu prowad­zonego przez Karo­la Brodowskiego. Tę otrzy­mali Kędzio­ra oraz właśnie Łągiewka, a także mniej gra­ją­cy w pier­wszym zes­pole Kamińs­ki i Golla.

GWARDIA KOSZALINLECH POZNAŃ 0:4 (0:2)

BRAMKI: ’21 Kamińs­ki, ’35 Wilk, ’51 Kri­wiec, ’74 Drygas

LECH: Burić — Bru­ma (69. Injac), Kędzio­ra, Kamińs­ki, Łągiewka — Gol­la, Dry­gas, Kri­wiec — Ślusars­ki, Ubi­parip, Wilk (46. Drewniak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress