Hamalainen: FC Basel to dla nas wielka sprawa

Kasper Hamalainen, już od kilku sezonów kluc­zowy zawod­nik Lecha Poz­nań zagrał w sobotę kole­jne dobre spotkanie. Ofen­sy­wny pomoc­nik “Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy” popisy­wał się w meczu z Lechią spoko­jem i stanow­ił o sile ataku lechitów. Otworzył nawet wynik spotka­nia cud­ownym golem z prawej nogi- Prze­ci­wnik stracił piłkę, nawet nie pamię­tam jak. Później otrzy­małem podanie od  Darko Jevti­cia. Chci­ałem podać kole­gom, miałem dużo cza­su, ale wciąż szukałem miejs­ca. Byłem już przed polem karnym, znalazła się przestrzeń na strzał, uderzyłem i pił­ka odbiła się jeszcze od słup­ka do siat­ki- opowia­da Kasper o swo­jej 29 bram­ce w Lechu.

ejberempire

 

 

 

W pier­wszej połowie meczu z Lechią Lech domi­nował i w pełni kon­trolował spotkanie. Sytu­ac­ja wymknęła się spod kon­troli w drugiej połowie. Lech stracił bramkę i swo­ją grą poz­wolił doprowadz­ić goś­ciom do remisu. Dzi­ało się to jed­nak już po zejś­ciu Fina z placu gry- Mój wys­tęp był w porząd­ku, choć ważniejsza jest wygrana zespołu. Dobrze, że mogłem się przy­czynić tym golem do zwycięst­wa. Trochę byłem ner­wowy, bo po moim zejś­ciu rywale wyrów­nali. Ale zdobyliśmy piękną bramkę po zespołowej akcji w ostat­nich min­u­tach spotka­nia. To na pewno pod­niesie nas na duchu przed środowym spotkaniem. Zwycięst­wo da nam dużo pewnoś­ci siebie- komen­tu­je 28-let­ni Hamalainen.

IMG_7487

Już w najbliższą środę Lech zmierzy się z 18-krot­nym mis­trzem Szwa­j­carii i stałym bywal­cem fazy grupowej Ligi Mis­trzów- FC Basel 1893. Stawką dwumeczu będzie awans do 4. rundy elim­i­nacji Ligi Mis­trzów, a więc zag­waran­towanie sobie co najm­niej gry w fazie grupowej Ligi Europe­jskiej- Cały zespół jest gotowy na to spotkanie. Z Lechią nie zagral­iśmy wielkiego meczu i nie ustrzegliśmy się  kilku głupich błędów. Dlat­ego w środę musimy zagrać dużo, dużo lep­iej. To dla nas wiel­ka sprawa- zapew­nia pomoc­nik Kole­jorza.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress