06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.27min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Hamalainen: Staram się napawać atmosferą

Hamalainen: Staram się napawać atmosferą

Już w niedzielę piłkarze Lecha Poz­nań mogą świę­tować tytuł mis­tr­zows­ki. Dla fińskiego pomoc­ni­ka sukces z Kole­jorzem będzie najważniejszym sukce­sem dla zawodnika.

- To był wspani­ały sezon. Mis­tr­zost­wo będzie najważniejsze. Było­by wspaniale, nigdy w klubowej kari­erze nie zdobyłem tego tytułu – przyz­nał Hamalainen.

Po rundzie zasad­niczej Lech zaj­mował drugie miejsce z dwupunk­tową stratą do Legii. Od pier­wszej kole­j­ki fazy mis­tr­zowskiej Kole­jorz nie ustępu­je z fotelu lid­era. — Powiedzi­ałbym, ze przed sezonem i zimą mówiliśmy częs­to, że chce­my być Mis­trzem Pol­s­ki. Moment w którym uświadomiłem sobie to, że tytuł jest na wyciąg­nię­cie ręki to był mecz z Legią u siebie, który wygral­iśmy, zdobyliśmy wtedy mnóst­wo pewnoś­ci siebie. Ten meczu uważam za punkt zwrot­ny – ocenił fińs­ki zawodnik.

Piłkar­zom nie trze­ba mówić, o co w niedzielę gra­ją. Po pię­ciu lat­ach tytuł mis­tr­zows­ki może powró­cić o Poz­na­nia. - W zasadzie nie musimy o tym dużo mówić, wiemy o co gramy. Pozosta­je wyjść w niedziele na mecz i wygrać – powiedzi­ał reprezen­tant Fin­landii.

W ostat­niej kole­jce poz­na­ni­akom w meczu z „Białą Gwiazdą” wystar­czy jedynie remis. — Myślę, że każdy z nas zawsze gra o wygraną. Nie myślimy o wyniku. Trze­ba dać z siebie 100% w tym spotka­niu i zdobyć trzy punk­ty – zapewnił Hamalainen.

Po spotka­niu w Zabrzu moc­ne słowa pod adresem Lecha Poz­nań wys­tosował tren­er Legii Warsza­wa. Szkole­niowiec przyz­nał, że zarówno Śląsk Wrocław, jak i Górnik Zabrze podes­zli do spotka­nia z Kole­jorzem bard­zo lekce­ważą­co. — To trudne do sko­men­towa­nia, bo nie wiem dokład­nie, co tren­er Legii powiedzi­ał. My kon­cen­tru­je­my się tylko na sobie i nie myślimy o tym, co ktoś mówił. To całkiem nor­malne, że ktoś próbu­je nas prowokować to całkiem nor­malne, ale my kon­cer­tu­je­my się tylko na sobie – przyz­nał pomocnik.

W poprzed­nich lat­ach to Lech Poz­nań był drużyną goniącą Legię Warsza­wa. W obec­nym sezonie sytu­ac­ja jest odwrot­na. — To pier­wszy okres, kiedy jesteśmy lid­erem ligi. To trudne to sko­men­towa­nia, co tak naprawdę stało się z nami. Myślę, że jesteśmy sil­niejsi men­tal­nie od Legii. Mecz z nimi w Poz­na­niu miał ważne znacze­nie dla obu zespołów. Po tym spotka­niu mieliśmy przewagę psy­chiczną, ze jesteśmy dobrą drużyną – zaz­naczył najskuteczniejszy zawod­nik Lecha w tym sezonie.

W ostat­nim cza­sie sporo mówiło się o kon­tak­cie Kaspra Hamalaine­na. Fin z Kole­jorzem ma pod­pisaną umowę do koń­ca przyszłego sezonu, ode­jść z Poz­na­nia może jed­nak już w grud­niu. — Zupełnie o tym nie myślę. Ter­az chcę wygrać w niedzielę potem mecze kadry. Po tym cza­sie chcę spotkać się z moim menadżerem i wtedy pode­jmiemy jakaś decyzję – przyz­nał Hamalainen.

W poprzed­nich lat­ach Lech Poz­nań w europe­js­kich pucharach odpadał z słaby­mi prze­ci­wnika­mi. Ter­az druży­na gra zde­cy­dowanie lep­iej i w końcu emoc­je sprzed kilku lat mogą powró­cić do stol­i­cy Wielkopol­s­ki.- To był dłu­gi i trud­ny sezon. Najpierw mecze kwal­i­fika­cyjne, potem ligowe spotka­nia, ostat­nie mecze były super. Jeżeli uda nam się zakończyć sezon w taki sposób, jaki chce­my to będzie to sezon mag­iczny – zaz­naczył Fin.

W niedzielę na INEA Sta­dion przyjdzie 40 tysię­cy kibiców, by wspól­nie świę­tować wywal­cze­nie tytułu mis­tr­zowskiego. — Jesteśmy dość spoko­jni, staram się napawać atmos­ferą wokół tego wszys­tkiego, co się dzieje. To będą momen­ty, które będzie się milo wspom­i­nać. Czekam na rozstrzyg­niecie – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.