27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.9godz.53min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Hamalainen: Staram się napawać atmosferą

Hamalainen: Staram się napawać atmosferą

Już w niedzielę piłkarze Lecha Poz­nań mogą świę­tować tytuł mis­tr­zows­ki. Dla fińskiego pomoc­ni­ka sukces z Kole­jorzem będzie najważniejszym sukce­sem dla zawodnika.

- To był wspani­ały sezon. Mis­tr­zost­wo będzie najważniejsze. Było­by wspaniale, nigdy w klubowej kari­erze nie zdobyłem tego tytułu – przyz­nał Hamalainen.

Po rundzie zasad­niczej Lech zaj­mował drugie miejsce z dwupunk­tową stratą do Legii. Od pier­wszej kole­j­ki fazy mis­tr­zowskiej Kole­jorz nie ustępu­je z fotelu lid­era. — Powiedzi­ałbym, ze przed sezonem i zimą mówiliśmy częs­to, że chce­my być Mis­trzem Pol­s­ki. Moment w którym uświadomiłem sobie to, że tytuł jest na wyciąg­nię­cie ręki to był mecz z Legią u siebie, który wygral­iśmy, zdobyliśmy wtedy mnóst­wo pewnoś­ci siebie. Ten meczu uważam za punkt zwrot­ny – ocenił fińs­ki zawodnik.

Piłkar­zom nie trze­ba mówić, o co w niedzielę gra­ją. Po pię­ciu lat­ach tytuł mis­tr­zows­ki może powró­cić o Poz­na­nia. - W zasadzie nie musimy o tym dużo mówić, wiemy o co gramy. Pozosta­je wyjść w niedziele na mecz i wygrać – powiedzi­ał reprezen­tant Fin­landii.

W ostat­niej kole­jce poz­na­ni­akom w meczu z „Białą Gwiazdą” wystar­czy jedynie remis. — Myślę, że każdy z nas zawsze gra o wygraną. Nie myślimy o wyniku. Trze­ba dać z siebie 100% w tym spotka­niu i zdobyć trzy punk­ty – zapewnił Hamalainen.

Po spotka­niu w Zabrzu moc­ne słowa pod adresem Lecha Poz­nań wys­tosował tren­er Legii Warsza­wa. Szkole­niowiec przyz­nał, że zarówno Śląsk Wrocław, jak i Górnik Zabrze podes­zli do spotka­nia z Kole­jorzem bard­zo lekce­ważą­co. — To trudne do sko­men­towa­nia, bo nie wiem dokład­nie, co tren­er Legii powiedzi­ał. My kon­cen­tru­je­my się tylko na sobie i nie myślimy o tym, co ktoś mówił. To całkiem nor­malne, że ktoś próbu­je nas prowokować to całkiem nor­malne, ale my kon­cer­tu­je­my się tylko na sobie – przyz­nał pomocnik.

W poprzed­nich lat­ach to Lech Poz­nań był drużyną goniącą Legię Warsza­wa. W obec­nym sezonie sytu­ac­ja jest odwrot­na. — To pier­wszy okres, kiedy jesteśmy lid­erem ligi. To trudne to sko­men­towa­nia, co tak naprawdę stało się z nami. Myślę, że jesteśmy sil­niejsi men­tal­nie od Legii. Mecz z nimi w Poz­na­niu miał ważne znacze­nie dla obu zespołów. Po tym spotka­niu mieliśmy przewagę psy­chiczną, ze jesteśmy dobrą drużyną – zaz­naczył najskuteczniejszy zawod­nik Lecha w tym sezonie.

W ostat­nim cza­sie sporo mówiło się o kon­tak­cie Kaspra Hamalaine­na. Fin z Kole­jorzem ma pod­pisaną umowę do koń­ca przyszłego sezonu, ode­jść z Poz­na­nia może jed­nak już w grud­niu. — Zupełnie o tym nie myślę. Ter­az chcę wygrać w niedzielę potem mecze kadry. Po tym cza­sie chcę spotkać się z moim menadżerem i wtedy pode­jmiemy jakaś decyzję – przyz­nał Hamalainen.

W poprzed­nich lat­ach Lech Poz­nań w europe­js­kich pucharach odpadał z słaby­mi prze­ci­wnika­mi. Ter­az druży­na gra zde­cy­dowanie lep­iej i w końcu emoc­je sprzed kilku lat mogą powró­cić do stol­i­cy Wielkopol­s­ki.- To był dłu­gi i trud­ny sezon. Najpierw mecze kwal­i­fika­cyjne, potem ligowe spotka­nia, ostat­nie mecze były super. Jeżeli uda nam się zakończyć sezon w taki sposób, jaki chce­my to będzie to sezon mag­iczny – zaz­naczył Fin.

W niedzielę na INEA Sta­dion przyjdzie 40 tysię­cy kibiców, by wspól­nie świę­tować wywal­cze­nie tytułu mis­tr­zowskiego. — Jesteśmy dość spoko­jni, staram się napawać atmos­ferą wokół tego wszys­tkiego, co się dzieje. To będą momen­ty, które będzie się milo wspom­i­nać. Czekam na rozstrzyg­niecie – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.