Henriquez: Lechia mnie nie interesuje

- Ter­az my jesteśmy pier­wsi, pracu­je­my cały czas nad grą zespołu i szukamy zwycięstw. Lechia ma prob­le­my w lidze, ale to ich sprawa — mówi przed meczem z Gdańszczana­mi, Luis Hen­riquez, pomoc­nik Lecha Poznań.

Wróćmy jeszcze na chwilę do spotka­nia z Koroną Kielce. Gra w takim spotka­niu była szczegól­nie męczą­ca? W kon­tekś­cie spotka­nia reprezen­tacji i powro­tu do Poznania? 

 — Otrzy­małem powołanie na mecze reprezen­tacji, więc musi­ałem pojechać pomóc jej. Tren­er Bakero zapy­tał mnie, czy dam radę zagrać z Koroną, ja odpowiedzi­ałem, że oczy­wiś­cie chcę grać. Po to jestem piłkarzem. Powrót trwał cały dzień.

Jak dowiedzi­ałeś się o decyzji tren­era, że wys­tąpisz w tym meczu?

- Byłem o czwartej w Poz­na­niu, o dziesiątej tren­er jeszcze raz mnie zapy­tał. Na sta­dion­ie miałem roz­grzewkę, zobaczyliśmy czy jestem gotowy do gry. Tren­er zde­cy­dował, że mogę zagrać, dał mi szan­sę, a ja zro­biłem wszys­tko i pokaza­łem, że mogę grać po takiej podróży.

Spodziewałeś się tego? W spotka­niu z Wisłą, również po zgrupowa­niu kadry nie zagrałeś, ani min­u­ty, nie usi­adłeś nawet na ław­ce rezerwowych. 

- Tak, ja mówię, że chcę grać. Tren­er mówił do mnie, żebym pokazał, że możesz grać. Ja chcę zawsze grać i będę to pow­tarzał. Zawod­nik, które nie chce grać, nie jest piłkarzem. Wiado­mo, że taka podróż jest męczą­ca, ale pokaza­łem, że mogę wys­tąpić po takim trud­nym meczu i powro­cie z niego.

Czego moż­na spodziewać się po Lechii Gdańsk? W tym sezonie zawodzą, nie gra­ją tak, jak choć­by w poprzednim. 

- Ja nie będę mówił o Lechii. My ter­az trenu­je­my, żeby wygrać. Tak będziemy też chcieli zro­bić w tym spotka­niu. Nie wiem, czy oni są moc­ni, my jesteśmy pier­wsi, to nas intere­su­je. Ter­az my jesteśmy pier­wsi, pracu­je­my cały czas nad grą zespołu i szukamy zwycięstw. Lechia ma prob­le­my w lidze, ale to ich sprawa.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress