07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.23godz.40min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Hertha Berlin wygrywa Lech Cup 2013!

Hertha Berlin wygrywa Lech Cup 2013!

Młodzi piłkarze z Niemiec po raz dru­gi wygrali poz­nańs­ki turniej. Wcześniej Hertha tri­um­fowała w 2010 roku. Niem­cy w finale lep­si okaza­li się od Chelsea Lon­dyn. Lech Poz­nań zajął miejsce trze­cie, najwyższe w his­torii wys­tępów w turnieju.

Berlińczy­cy byli jedyną drużyną, która do finałowych spotkań nie prze­grała meczu. W finale młodzi piłkarze kon­trolowali prze­bieg meczu i wygrali 2:0 choć w końców­ce spotka­nia londyńczy­cy zdołali strzelić kon­tak­towego gola. Nieste­ty nie star­czyło im na to cza­su i ze zwycięst­wa cieszyła się Hertha.

W meczu o trze­cie miejsce rywal­i­zowali gospo­darze turnieju oraz Vil­lare­al. Hisz­panie prowadzili 3:1, ale kon­cer­towo w końców­ce zagrali młodzi lechi­ci. Podopieczni Marci­na Salom­i­na strzelili cztery bram­ki i ostate­cznie wygrali 5:3. Ta wygrana poz­woliła Lechowi stanąć na najniższym stop­niu podi­um. Trze­cie miejsce to do tej pory najwięk­sze osiąg­niecie Kolejorza.

W meczu o piąte miejsce Dina­mi Zagrzeb rozbiło Man­ches­ter Unit­ed. Piłkarze z Chorwacji wygrali aż 7:2. Siódme miejsce przy­padło Feyeno­or­dowi Rot­ter­dam. Holen­drzy w ostat­nim meczu pokon­ali Borus­się Dort­mund 4:2. Dziewią­ta loka­ta przy­padła ekip­ie Olympique Mar­sylii. Fran­cuzi wygrali 4:0 z Galatasaray Stam­buł. Tur­cy w Poz­na­niu nie wygrali ani jed­nego spotka­nia, ale na pociesze­nie kap­i­tan drużyny z Tur­cji był najlep­szy w turnieju Mini Tur­bokoza­ka. W nim piłkarze mieli za zadanie trafić w poprzeczkę, wkrę­cić piłkę do bram­ki z narożni­ka boos­ka czy też trafić do bram­ki z prze­ci­wległego pola karnego.

Koń­cowa klasyfikacja:

1. Hertha Berlin
2. Chelsea Londyn
3. Lech Poznań
4. Vil­lar­real CF
5. Dinamo Zagrzeb
6. Man­ches­ter United
7. Feyeno­ord Rotterdam
8. Borus­sia Dortmund
9. Olympique Marsylia
10. Galatasaray Stambuł

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.