02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.0godz.24min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historia meczów Lecha ze Śląskiem

Jutro piłkarze Lecha zagra­ją ze Śląskiem Wrocław. To zespół, którego styl gry odpowia­da Lechowi. Ostat­ni raz druży­na ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki prze­grała z podopieczny­mi Ores­ta Lenczy­ka na początku ubiegłej dekady.

 

Pre­mierowe star­cie miało miejsce w 1958 roku. Lech wygrał wtedy 2:0. Piewszy mecz ze Śląskiem „Kole­jorz” prze­grał dopiero w sezonie 1963/64 – wtedy to we Wrocław­iu padł rezul­tat 2:1, ale wcześniej wyni­ki były znacznie lep­sze dla zawod­ników z Poz­na­nia – dwa remisy i trzy zwycięst­wa. Następ­ne poje­dyn­ki kończyły się bard­zo różnorod­ny­mi wynika­mi — od 4:0 dla Lecha do 0:3. W lat­ach ‘70 obie ekipy spo­tykały się bard­zo częs­to, więc także możli­woś­ci do rewanżów było mnóst­wo – tak samo sytu­ac­ja wyglą­dała zresztą w lat­ach ‘80. Pier­wsza dłuższa prz­er­wa w meczach między obo­ma zespoła­mi nastąpiła właś­ci­wie dopiero w 1992 roku —  wtedy przez 3 lata nie mieliśmy okazji do oglą­da­niu obu zespołów.

Przez kole­jne dwa lata zma­gań wynik był wyrów­nany: dwa zwycięst­wa Lecha (1:0 i 3:1), za to Śląsk również wygrał dwukrot­nie (1:0 i 1:0). Były to ostat­nie mecze w Ekstrak­lasie na pon­ad dwanaś­cie lat, ale w między­cza­sie oba zespoły spotkały się jeszcze w Pucharze Pol­s­ki – wtedy to górą był „Kole­jorz”, który prze­grał pier­wsze spotkanie 3:4, ale w rewanżu u siebie wygrał 1:0 i przeszedł do dal­szej rundy. W sezonie 2008/2009 w jesi­en­nym meczu padł remis, za to w rewanżu Lech wygrał 2:0 po bramkach Manuela Arboledy i Rober­ta Lewandowskiego. Mecze w 2009/2010 również zakończyły się po myśli Lecha – 1:0 i 3:0. Nawet w zeszłej, dość słabej dla Lecha rundzie, udało się pokon­ać rywala z Oporowskiej 2:1.

Ogól­nie, bilans wyglą­da dla Lecha bard­zo dobrze – na 61 spotkań udało się wygrać aż 30, osiem­nas­tokrot­nie zwyciężyli zawod­ni­cy Śląs­ka, a trzy­nas­tokrot­nie padł remis. „Kole­jorz” strzelił także więcej bramek – aż 85, tracąc jedynie 54 statysty­ka ta jest więc bard­zo dobra i napawa optymizmem przed najbliżyszym spotkaniem. A jak będzie? Tego dowiemy się dopiero po piątkowym meczu!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.