02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.50min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historia spotkań: Lech — Cracovia

Już w najbliższą niedzielę, w Krakowie, dojdzie do meczu pomiędzy Cra­cov­ią i Lechem. Dla obu drużyn będzie to kole­jne, bard­zo ważne spotkanie. Lech musi wygry­wać, aby dołączyć do ścisłej czołów­ki ligi, a Cra­covia potrze­bu­je punk­tów jak tlenu, bo wid­mo spad­ku poważnie zaglą­da Krakowianom w oczy.

W tym sezonie obie ekipy spotkały się dwukrot­nie. W meczu ligowym “Kole­jorz” pokon­ał u siebie “Pasy” 5:0, po dwóch golach Artjom­sa Rud­nevsa, Jaku­ba Wil­ka, Sła­womi­ra Pesz­ki i samobójczym Mar­i­ana Jarabicy.

W 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki Lech wygrał w Krakowie 4:1. I tym razem dwa gole zdobył Rud­nevs, a po jed­nym strzelili Peszko i Wilk. Z kolei dla Krakowian hon­orową bramkę zdobył Bar­tosz Ślusars­ki, obec­nie zawod­nik Niebiesko-Białych.

W całej his­torii spotkań obu drużyn, miały miejsce 44. mecze. Lech wygrał z tego 16. meczów, Cra­covia 21., a sie­dem spotkań kończyło się remisem. Bilans bramek to 72–55 na korzyść “Pasów”.

W meczach w najwyższej klasie roz­gry­wkowej także lep­sza jest Cra­covia. Wygrała 16. z 33. meczów. Cztery spotka­nia mniej wygrała ekipa z Poz­na­nia, a pięć razy drużyny podzieliły się punk­ta­mi. Cra­covia strzeliła 53 bram­ki, a Lech — 41.

W Krakowie, w meczach na poziomie Ekstrak­lasy, “Kole­jorz” wygrał tylko dwukrot­nie. Dwa razy padały remisy. Dwu­nas­tokrot­nie wygry­wały “Pasy”. Sto­sunek bramek jest przytłacza­ją­cy: 38–14.

W ostat­nich pię­ciu meczach ligowych w Krakowie, Lech wygrał raz, w sezonie 2008/09, 1:0. Pozostałe cztery mecze “Kole­jorz” prze­grał (0:1, 1:3, 3:4, 2:3).

Mimo niezbyt dobrej statysty­ki spotkań Lecha z drużyną z Krakowa, to jed­nak chy­ba tym razem fawory­tem jest “Kole­jorz”. Miejmy nadzieję, że w tym “meczu przy­jaźni”, trzy punk­ty przy­wiezie do Poz­na­nia Lech.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.