01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.7godz.55min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historia spotkań Lech — Górnik

Wiec­zorem “Kole­jorz” zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Wobec niewe­sołej sytu­acji Lechitów, jest to mecz który po pros­tu trze­ba wygrać. Czy his­to­ria spotkań obu zespołów wskazu­je na fawory­ta ekipę z Poznania?

 

Pier­wszy mecz międz dwoma zespoła­mi odbył się w maju 1956 roku, a zakończył się popisowym zwycięst­wem Górni­ka 3:0. Przez następ­ne lata poje­dyn­ki klubów z Poz­na­nia i Zabrza były areną dla wiel­kich zawod­ników, w tych meczach bram­ki dla Górni­ka strze­lali między inn­mi Lubańs­ki, Szarma­ch, Pohl czy Szoł­tysik. Nic zatem dzi­wnego, że w wów­czas Lech był znacznie gorszą drużyną od Górni­ka Zabrze.

Kiedy Górnik przestawał być potęgą na pol­skie realia, Lech również zaczął osią­gać lep­sze rezul­taty. W lat­ach 90 Lech prze­grał tylko jeden mecz z Górnikiem, wiele wygrał i zremisował. Bram­ki strze­lali między inny­mi dla Lecha Dem­bińs­ki, Trze­ci­ak, Reiss, Żuraws­ki czy nawet Głowacki.

Ostat­nie lata były chude dla Zabrzan i obfite w sukcesy dla Poz­na­ni­aków. Dłu­ga seria zwycięstw Lecha nad Górnikiem trwała od październi­ka 2004 roku aż do wios­ny 2009, kiedy to padł remis. Mimo to ostat­ni mecz zakończył się dla Lecha fatal­nie: dwukrot­nie do bram­ki Kotorowskiego trafił Marcin Wodec­ki i Lech stracił trzy punkty.

Ogółem roze­gra­no 77 spotkań, z których więcej wygrał Lech – 30, Górnik pokon­ał Kole­jorza 24-krot­nie, a 23 razy padł remis. Sto­sunek bramek jest również korzyst­ny dla Lecha, choć już nie za bard­zo – 97: 93 na korzyść Poznaniaków.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.