07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.44min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historia spotkań: Lech Poznań — Jagiellonia Białystok

Jeżeli wierzyć by statystykom, “Kole­jorz” nie powinien mieć dzisi­aj więk­szych prob­lemów z poko­naniem biało­s­tock­iej Jagiel­lonii. Jed­nak w tym sezonie prze­grał on już z drużyną Michała Pro­bierza w rundzie jesiennej.

 

Jak dotąd, roze­granych zostało 20. meczów między ekipa­mi z Poz­na­nia i Białegos­toku. Z tego trzy­naś­cie poje­dynków zakończyło się zwycięst­wem “Dumy Wielkopol­s­ki”, pięć razy wygrała Jaga, a dwukrot­nie mecz zakończył się remisem. Bilans bramek to 43–16 na rzecz Niebiesko-białych.

W ramach roz­gry­wek Ekstrak­lasy odbyło się 75% z tych meczów. Tutaj przewa­ga Lecha jest jeszcze wyraźniejsza: 11–1‑3 oraz 37–12.

W Poz­na­niu roze­gra­no sie­dem meczów na poziomie Ekstrak­lasy. W Poz­na­niu Lech z Jagiel­lonią tylko wygry­wał! Wbił przy tym goś­ciom 19. goli, a ci zdołali przy Buł­garskiej zdobyć jed­ną, jedyną bramkę, w sezonie 07/08. W tym samym meczu bramkarz Żół­to-czer­wonych musi­ał aż sześć razy wycią­gać piłkę z bramki.

Jak widać, statysty­ki są po stron­ie Lecha. Jed­nak w tym sezonie, Mis­tr­zowie Jesieni Pol­skiej Ekstrak­lasy już dwukrot­nie pokon­ali Lecha. Najpierw 1:0 (gol Frankowskiego) w ramach Super­pucharu Ekstrak­lasy na neu­tral­nym tere­nie, a potem już w lidze 2:0, po golach Frankowskiego i Grosick­iego, którego, jak wiado­mo, w Białym­stoku już nie ma.

Oby Lechi­ci zdobyli prze­ci­wko Jadze pier­wsze (i nieje­dynego) gola w tym sezonie, zgar­nęli kom­plet trzech punk­tów i rozpoczęli marsz w górę tabeli!

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.