03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.40min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historyczny remis Wiary Lecha z Wartą Śrem

Historyczny remis Wiary Lecha z Wartą Śrem

Na trzy kole­j­ki przed końcem sezonu Druży­na Wiary Lecha prowad­zona przez tren­era Jarosława Wróblewskiego po raz pier­wszy w pię­ci­o­let­niej his­torii klubu zremisowała bezbramkowo. Kibole zagrali na wyjeździe w Śremie z miejs­cową Wartą i przez cały mecz wspierani byli głośnym dopingiem ze strony licznie zgro­mad­zonych fanatyków.

Od pier­wszych min­ut spotkanie stało na bard­zo wysokim poziomie. Obie drużyny prezen­towały ofen­sy­wny fut­bol opar­ty na pewnej defen­sy­wie. Gospo­darze kilkukrot­nie zagrozili Kacz­markowi przy rzu­tach rożnych, lecz ten w każdej sytu­acji stawał w sobotę na wysokoś­ci zada­nia. Zarówno przy stałych frag­men­tach jak i w 21. min­u­cie, gdy 18-let­ni golkiper Wiary Lecha zwycięsko wyszedł z sytu­acji sam na sam. Napast­nik Warty przymierzył po długim rogu pla­sowanym strza­łem, ale Kacz­marek zatrzy­mał piłkę efek­towną paradą. Akc­ja ta była odpowiedz­ią gospo­darzy na niewyko­rzys­taną okazję Niedżwiedzkiego, gdy niepil­nowany w dwudzi­estej min­u­cie nie zdołał opanować fut­bolów­ki i odd­ać strza­łu, bo wyprzedz­ił go bramkarz Warty łapiąc piłkę w rękawice.

Zawod­ni­cy obu drużyn schodzili na prz­er­wę z ogrom­nym niedosytem. Prowadz­ić mogła bowiem zarówno Warta Śrem jak i DWL. Kibole nie wyko­rzys­tali jeszcze szan­sy, gdy z piłką w pole karne wdarł się Sła­womir Makows­ki. Lewy obroń­ca Kiboli nie zauważył wtedy swo­jego bra­ta sto­jącego samot­nie na jede­nastym metrze i w efek­cie Kibole stra­cili piłkę.

W drugiej częś­ci spotka­nia dużo dzi­ało się zarówno na placu gry jak i na try­bunach. Zawod­ni­cy Drużyny Wiary Lecha zdobyli pier­wszą bramkę za sprawą Smury i iedal­nie wymier­zonego dośrod­kowa­nia Mateusza Nowa­ka. Sędzia lin­iowy pod­niósł jed­nak chorągiewkę syg­nal­izu­jąc spalonego. Później strza­ły z dys­tan­su odd­awali jeszcze kole­jno Niedźwiedz­ki i Stanisław Makows­ki. Pier­wsze uderze­nie z lewej nogi minęło się z bramką, a strzał Makowskiego pow­strzy­mał bramkarz gospo­darzy. Swo­je sytu­acje miała także Warta Śrem, lecz żad­na z sytu­acji nie stanow­iła real­nego zagroże­nia dla Kaczmarka.

Swój pokaz zaprezen­towali rown­ież śrem­scy kibole Kole­jorza. Do prowad­zonego dopin­gu dołączyli rown­ież efek­towną oprawę okras­zoną sporą iloś­cią środ­ków pirotech­nicznych. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co zdarzyło się po raz pier­wszy z udzi­ałem DWL. O kole­jne ligowe punk­ty Wiara Lecha zawal­czy w przyszłą niedzielę o godzinie 16:00 z Vit­cov­ią Witkowo, która jesienią pogromiła Kiboli 5:0.

Warta Śrem — K.K.S. WIARA LECHA 0:0
Żółte kart­ki: Adams­ki, J.Makowski
DWL: Kacz­marek — M.  Nowak, Adams­ki, Łaszyńs­ki, Sł.makowski — J. Makows­ki (74. Frankiewicz), St. Makows­ki — Niedźwiedz­ki, Smu­ra, Kwaśnik — P. Makows­ki (60. Surowiec)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.