Honka — Lech: Bliżej awansu, choć nie bez problemów

teodorczyk-teo-lukaszPo pier­wszym meczu drugiej rundy elim­i­nacji Ligi Europy bliżej awan­su jest zespół Lecha Poz­nań. Wicemistrz kra­ju pokon­ał w Espoo miejs­cową Honkę 3:1. Bram­ki dla goś­ci zdobyli Ubi­parip, Teodor­czyk i Kamiński.

Piłkarze Mar­iusz Ruma­ka bard­zo dobrze rozpoczęli spotkanie z Honką Espoo. Już w 7. min­u­cie blisko zdoby­cia bram­ki był Hamalainen, który po dośrod­kowa­niu Teodor­czy­ka trafił w słu­pek. Kil­ka min­ut później było już 1:0, kiedy Drew­ni­ak z łat­woś­cią minął dwóch rywali, zagrał do Teodor­czy­ka, a ten zacen­trował w pole karne, gdzie akcję cel­nym uderze­niem głową zakończył Ubi­parip, wyprowadza­jąc Lecha na prowadzenie.

Goś­cie jed­nak na prowadze­niu nie utrzy­mali się dłu­go. W 17. min­u­cie fatal­ny błąd w polu karnym popełnił Arbole­da, który pośl­izgnął się w polu karnym, pozostaw­ia­jąc niepil­nowanego rywala. Ten z zim­ną krwią wyko­rzys­tał potknię­cie Kolumbi­jczy­ka i doprowadz­ił do wyrów­na­nia. Po stra­cie gola Lech opadł z sił i odd­ał inic­jaty­wę Finom, którzy w pier­wszej połowie pozostaw­ili lep­sze wrażenie.

Po prz­er­wie Lechi­ci ponown­ie wys­zli na prowadze­nie. Możdżeń zagrał do wchodzącego w pole karne Drew­ni­a­ka, który bez zas­tanowienia podał do Teodor­czy­ka, który uderzył na raty, ale za drugim razem strzelił obok bezrad­nego w tej sytu­acji bramkarza Hon­ki. W 63. min­u­cie piłkę z linii wybił Drew­ni­ak, ratu­jąc w ten sposób goś­ci od straty bramki.

Sytu­ac­ja „Kole­jorza” była lep­sza po trze­ciej bram­ce, którą bezpośred­nim uderze­niem z rzu­tu wol­nego zdobył Kamińs­ki. Obroń­ca Lecha strzelił w prawy róg bram­ki Finów obok inter­we­ni­u­jącego Vitali. Po jej zdoby­ciu piłkarze Lech zde­cy­dowanie kon­trolowali prze­bieg spotka­nia i nie pozwalali gospo­dar­zom groźnie atakować bram­ki Kotorowskiego. Po pier­wszym meczu Lechi­ci są bliżej awan­su i na pewno są fawory­tem drugiego spotkania.

HONKA ESPOOLECH POZNAŃ 1:3

BRAMKI: ‘17 Vas­para — ‘11 Ubi­parip, ‘52 Teodor­czyk, ‘70 Kamiński

Żółte kart­ki: Meite, Palazue­los — Wołąkiewicz

HONKA: Vita­la — Kosk­i­nen, Meite, Baah, Aal­to – Porokara (75. Kas­triati), Palazue­los, Yoghoubi, Mak­i­jarvi (75. Aijala) — Vas­para — Veyrynen

LECH: Kotor­ws­ki — Możdżeń, Kamińs­ki, Arbole­da, Wołąkiewicz – Lovren­ci­cs (83. Pawłows­ki), Drew­ni­ak, Trał­ka, Ubi­parip (90. Formel­la) — Hamalainen – Teodor­czyk (86. Ślusarski)

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress