Igor Prins: Gramy z Lechem i to się liczy

Igor Prins: Gramy z Lechem i to się liczy

Nomme Kalju jest o krok od wye­lim­i­nowa­nia Kole­jorza z europe­js­kich pucharów. Zespół jest zmo­bi­li­zowany do gry i pełen nadziei na wygraną.

Lech jest zde­cy­dowanie lep­szą drużyną od Nomme Kalju. Poz­na­ni­a­cy w statys­tkach znacznie góru­ją nad swoim estońskim rywalem - Te pro­cen­ty dla mnie nic nie znaczą. Wiemy z kim gramy. Gramy z Lechem i to się liczy. Bard­zo dużo zależy od pieniędzy. Na ligę estońską nasza druży­na jest bard­zo dobra. Jed­nak patrząc pod kątem Ligi Europe­jskiej nie jest już tak kolorowo. Jutrze­jsza gra jest dla nas bard­zo waż­na. Z niecier­pli­woś­cią czekam na ten mecz – sko­men­tował szkole­niowiec Kalju.

Kil­ka lat temu tren­er grał spotkanie elim­i­na­cyjne z Wisłą Kraków. Jak oce­nia on te dwie drużyny — Ciężko porów­nać oba te zespoły. W momen­cie, gdy przyszło mi z nimi rywal­i­zować, liga pol­s­ka była lub jest u progu roz­gry­wek. Być może to jest wytłu­macze­nie ich słab­szej postawy. Na pewno w Poz­na­niu czeka nas bard­zo trudne zadanie, by obronić zal­iczkę z pier­wszego meczu.

Wynik meczu w Tallinie w Polsce był niech­lub­nym wyczynem Kole­jorza. W Estonii wyczyn Nomme przyję­to za ogrom­ny sukces — Wynik pier­wszego spotka­nia w naszym kra­ju był ogrom­nym zaskocze­niem i sukce­sem. To była niespodzian­ka. Nikt się tego nie spodziewał. Oja­maa, który gra w pol­skiej lidze nie miał wąt­pli­woś­ci, że pol­s­ka pił­ka stoi na zde­cy­dowanie wyższym poziomie niż estońs­ka. 

Czwartkowe spotkanie będzie znacznie inne niż zeszło­ty­god­niowe. Lech od pier­wszych min­ut będzie naciskał Kalju, by szy­bko zdobyć bramkę i żad­nej nie stracić — W Tallinnie pokaza­l­iśmy się z niezłej strony. Roze­gral­iśmy bard­zo dobre spotkanie, choć oczy­wiś­cie pojaw­iły się błędy, które z każdym meczem staramy się elim­i­nować. Nie popadamy jed­nak w samozad­owole­nie, bo jestem pewien, że stać nas na jeszcze lep­szą grę.

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Sponsor serwisu

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress