07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.41min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Ja w tym dniu byłem blisko granicy wytrzymałości

Rumak: Ja w tym dniu byłem blisko granicy wytrzymałości

Tren­er pier­wszego zespołu Lecha Poz­nań, Mar­iusz Rumak, powiedzi­ał na wtorkowej kon­fer­encji pra­sowej, dlaczego opuś­cił spotkanie z dzi­en­nikarza­mi po meczu z Górnikiem Zabrze.

- Po meczu z Górnikiem Zabrze usi­adłem w swoim poko­ju, zadałem sobie najtrud­niejsze pyta­nia, które mogły­by paść na kon­fer­encji pra­sowej, i stwierdz­iłem, że nie znam na nie odpowiedzi — sko­men­tował sytu­ację szkoleniowiec.

Dzi­en­nikarze nie ukry­wali swo­jego zdzi­wienia po niedziel­nym zajś­ciu. Każdy po meczu był lekko poden­er­wowany słabą grą piłkarzy do 65 min­u­ty spotka­nia - Jeżeli mówicie mi, że wy i kibice byliś­cie po meczu poden­er­wowani, to proszę to uczu­cie pom­nożyć razy kil­ka tysię­cy. Tak ja się czułem - mówił tren­er Lecha. — Kilka­naś­cie min­ut po meczu przy­chodzi taki moment, że trze­ba powiedzieć na kon­fer­encji najważniejsze słowa, które będą nagrane, później wydrukowane i komen­towane. Każdy jest człowiekiem i dochodzi kiedyś do grani­cy. Ja w tym dniu byłem blisko grani­cy wytrzy­małoś­ci. Nie chci­ałem być nieprawdzi­wy, choć jestem przeko­nany, że padło­by wiele ciekawych pytań. To, że wyszedłem z kon­fer­encji, to nie był żaden brak zau­fa­nia czy obawa. Nazwałbym to niedys­pozy­cją, a taka zdarza się każde­mu — ciągnął dalej tren­er Rumak.

Szkole­niowiec odwołał się do spotka­nia z Górnikiem. Na pomec­zowej kon­fer­encji pra­sowej pod­kreślał, że na boisku liczy się charak­ter oraz tal­ent — Gdy gonią cię po boisku przez 60 min­ut, to wstań i pokaż charak­ter. Stań do wal­ki ramię w ramię i wygraj i to nie z jakimś prze­cięt­nym rywalem, ale z wicelid­erem, który wcześniej nie stracił trzech bramek w jed­nym meczu. My je strzelil­iśmy. Pokaza­l­iśmy charak­ter, to duża rzecz — mówił.

Lech Poz­nań zmierzy się w środowe późne popołud­nie z Miedz­ią Leg­ni­ca w 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki. Jak tren­er poz­nańskiego klubu oce­nia swoich rywali? - Zespół, który ma doświad­c­zonych piłkarz. Więk­szość z nich w przeszłoś­ci wys­tępowała w Ekstrak­lasie, część to byli lechi­ci. Na pewno doświad­czenia im nie zabraknie — ocenił rywala.

Miedź to klub wys­tępu­ją­cy  w pier­wszej lidze. Choć leg­niczanie nie rozpoczęli dobrze sezonu to obec­nie idzie im coraz lep­iej i od kilku kole­jek nie stra­cili punk­tu — Zespół z niższej klasy roz­gry­wkowej, ale środowy mecz to będzie dla nich świę­to i musimy mieć się na bacznoś­ci, by zagrać dobre spotkanie. Zespoły, które nie muszą wygrać meczu są zawsze groźne. Ich zwycięst­wo będzie niespodzianką. My zwracamy uwagę na siebie, nie może w tym spotka­niu paść inny rezul­tat jak nasza wygrana. Podob­nie jak to było w Niecieczy, zespół jest zde­ter­mi­nowany, by odnieść sukces. Dużą uwagę zwracam do grę defen­sy­wną — komen­tu­je tren­er Rumak.

Za nami run­da jesi­en­na roz­gry­wek. Od sobo­ty piłkarze rozpoczną zma­gania rundy wiosen­nej -Pracu­jąc z tym zespołem cały czas tłu­maczę moim piłkar­zom ze to jest nasz dom i ze nikt się nie będzie tu „panoszył - zakończył szkole­niowiec Kolejorza.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.