06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.46min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jagiellonia — Lech: Horror w Białymstoku — puchary jednak dla Lecha!

Jagiellonia — Lech: Horror w Białymstoku — puchary jednak dla Lecha!

Punkt o 18 rozbrzmi­ał w Białym­stoku pier­wszy gwiz­dek sędziego Złot­ka. W 37. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy Kole­jorz zremisował 2:2 z Jagiel­lonią oraz zajął 3. miejsce w ligowej tabeli. 

Początkowe min­u­ty tego spotka­nia prze­b­ie­gały w spoko­jnym tem­pie. Widać było lekką przewagę gospo­darzy jed­nak nie miała ona swo­jego potwierdzenia w postaci sytu­acji bramkowej. Lechit­om udało się wyjść na prowadze­nie w 11. min­u­cie. Doskon­ałym raj­dem popisał się Maciej Makuszews­ki, po czym zgrał ją w oko­lice środ­ka pola karnego gdzie odnalazł się Radosław Majew­s­ki i pewnym strza­łem po zie­mi pokon­ał Mar­i­ana Kele­me­na. Chwilę pózniej Kole­jorz mógł pod­wyższyć prowadzenia za sprawą Maciej Wilusza, lecz jego uderze­nie z bliskiej odległoś­ci prz­ele­ci­ało pon­ad poprzeczką. W odpowiedzi próbował strze­lać Taras Romanchuk jed­nak jego uderze­nie z okolic 30 metra wyp­iąstkował na rzut rożny Matus Put­nocky. W 25. min­u­cie Kole­jorz mógł pod­wyższyć prowadze­nie za sprawą Marci­na Roba­ka — były napast­nik Pogo­ni jed­nak fatal­nie spudłował w sytu­acji sam na sam. W 39. min­u­cie udało się zdobyć drugą bramkę. Po doskon­ałej indy­wid­u­al­nej akcji Darko Jevti­cia zagrał on na wolne pole do Łukasza Trał­ki, a pomoc­nik Lecha w sytu­acji sam na sam — pomi­mo rykosze­tu — trafił do siat­ki. Pier­wsza połowa zakończyła się doskon­ałym wynikiem dla Kolejorza.

Na drugą część meczu obie ekipy wyszły bez zmi­an w składzie. Jagiel­lonia zaczęła z dużym przy­tu­pem — chwilę po prz­er­wie ze środ­ka pola karnego z wole­ja uderzał Guti, jed­nak na szczęś­cie Lecha trafił nieczys­to w fut­bolówkę. Chwilę później na prawym skrzy­dle dobrze szarżował Makuszews­ki, lecz jego uderze­nie zostało wyblokowane przez Romanchu­ka. W 62. min­u­cie doszło do bard­zo niebez­piecznego star­cia, kiedy to Mar­i­an Kele­men całym ciężarem ciała upadł na staw skokowy Trał­ki. Strz­elec drugiego gola dla Kole­jorza został znie­siony na noszach do szat­ni oraz zmieniony przez Miha­ia Radu­ta. Po chwili rozpręże­nia defen­sorów Lecha udało się Jagiel­loni strzelić bramkę kon­tak­tową — piłkę tuż przy lewym słup­ku zmieś­cił Jacek Góral­s­ki. Tuż przed końcem pod­sta­wowego cza­su gry gospo­dar­zom udało się wyrów­nać za sprawą Noviko­vasa. Sędzia doliczył aż 10 min­ut z powodu prz­erw spowodowanym rzu­cany­mi na murawę taśmami.

 

Jagiel­lonia Białys­tok — Lech Poz­nań  :  (0:2)

Bram­ki: 77. Góral­s­ki, 87. Noviko­vas — 11. Majew­s­ki, 39. Trałka

Żółte kart­ki: 61. Tomasik, 90+8 Guti — 45. Robak, 83. Tet­teh, 90+8 Bednarek, 90+ Nic­ki Bille, 90+9 Putnocky

Czer­wone kart­ki: 88. Jevtić

Jagiel­lonia: Kele­men — Burli­ga (68. Khom­chen­ovskiy), Run­je, Guti, Tomasik — Góral­s­ki, Romanchuk — Frankows­ki, Vas­sil­jev (54. Noviko­vas), Cernych (73. Świder­s­ki)- Sheridan

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Tet­teh, Trał­ka (64.Radut) – Makuszews­ki (75. Pawłows­ki), Majew­s­ki, Jevtić – Robak (83. Nic­ki Bille)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.