28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.40min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jagiellonia-Lech: Poznańska Lokomotywa zatrzymana w Białymstoku

Jagiellonia-Lech: Poznańska Lokomotywa zatrzymana w Białymstoku

Lech Poz­nań prze­grał na wyjeździe z Jagiel­lonią 1:2. Kon­trow­er­syjną bramkę dla lechitów zdobył Paulus Ara­ju­uri.Już w 4. min­u­cie poz­na­ni­a­cy mogli otworzyć wynik spotka­nia. Tomasz Kędzio­ra dośrod­kowywał w pole karne, tam do pił­ki dobiegł Darko Jevtić, jed­nak trafił w boczną siatkę. Dziesięć min­ut później sędzia podyk­tował rzut wol­ny dla Lecha. Szwa­j­car cen­trował w pole karne, lecz fut­bolówka została wybi­ta przez zawod­ni­ka Jagiel­loni. Podopieczni Michała Pro­bierza ruszyli z kon­trą, Karol Świder­s­ki minął Matusa Put­nock­ego, który wyszedł z pola karnego i trafił do pustej bram­ki. Po zdoby­ciu gola pomoc­nik Jagi zła­pał wia­tr w żagle i próbował pod­wyższyć wynik moc­nym uderze­niem z pola karnego, jed­nak daleko od bram­ki. Pod koniec pier­wszej częś­ci spotka­nia gospo­darze mogli zdobyć kole­jnego gola. Cernych podał do Frankowskiego, ten główkował do Świder­skiego, który próbował pokon­ać Matusa Put­nock­ego, lecz w tej sytu­acji golkiper Kole­jorza popisał się znakomitą inter­wencją. Wydawało­by się, że pier­wsza połowa zakończy się prowadze­niem podopiecznych Michała Pro­bierza, lecz w dolic­zonym cza­sie gry miała miejsce kon­trow­er­syj­na sytu­ac­ja. Faulował Tomasz Kędzio­ra, jed­nak sędzia podyk­tował rzut wol­ny dla Lecha. Do stałego frag­men­tu gry pod­szedł Darko Jevtić, zagrał w pole karne, a do pił­ki dopadł Paulus Ara­ju­uri. Kele­men przekroczył z fut­bolówką lin­ię bramkową i arbiter uznał gola. Pier­wsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Na drugą część spotka­nia oba zespoły wyszły bez zmi­an. W 64. min­u­cie Jagiel­lonia ponown­ie wyszła na prowadze­nie. Romanczuk główkował do Cerny­cha, który strza­łem z bliska pokon­ał Put­nock­ego. Szkole­niowiec Kole­jorza, Nenad Bjel­i­ca po bram­ce zdobytej przez gospo­darzy postanow­ił wpuś­cić na boisko Marci­na Roba­ka za Daw­i­da Kow­nack­iego. W 78. min­u­cie Majew­s­ki mógł doprowadz­ić do remisu. Były zawod­nik Not­ting­ham For­est wbiegł z piłką w pole karne mija­jąc kilku zawod­ników z Białegos­toku i zde­cy­dował się na strzał lewą nogą, jed­nak Kele­men wybił piłkę. Fut­bolówkę próbował dobić ustaw­iony tyłem do bram­ki Marcin Robak, lecz uderzył wysoko nad poprzeczką. Kilka­naś­cie sekund po wejś­ciu na boisko Szymek Pawłows­ki mógł zal­iczyć asys­tę. Dośrod­kowywał w pole karne, gdzie ustaw­iony był napast­nik Kole­jorza, lecz strzał Roba­ka został zablokowany przez Rafała Grzy­ba. Poz­na­ni­a­cy próbowali zdobyć bramkę na wagę choć­by jed­nego punk­tu, lecz mimo dolic­zonych aż 7. min­ut wynik spotka­nia nie uległ zmi­an­ie. Poz­nańs­ka Loko­mo­ty­wa dru­gi raz w tym sezonie prze­grała z Jagiellonią.

Jagiel­lonia Białys­tok-Lech Poz­nań 2:1 (1:1)

Bram­ki: 16. Karol Świder­s­ki, 64. Cernych – 45. +2 Arajuuri

Żółte kart­ki: 33. Romanczuk, 36. Świder­s­ki — 50. Kadar, 90.+2 Arajuuri

Jagiel­lonia Białys­tok: Kele­men – Grzyb, Run­je, Tomelin, Tomasik – Romanczuk, Góral­s­ki – Frankows­ki, Świder­s­ki (77. Kli­mala), Chom­czenows­ki — Cernych

Lech Poz­nań: Put­nocky – Kędzio­ra, Bednarek, Ara­ju­uri, Kadar – Trał­ka, Gajos – Makuszews­ki (39. Jóźwiak), Majew­s­ki (80. Pawłows­ki), Jevtić — Kow­nac­ki (69. Robak)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.