02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.22min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jagiellonia-Lech: Uciec z ostatniego miejsca

Jagiellonia-Lech: Uciec z ostatniego miejsca

W dziewiątej kole­jce ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Jagiel­lonią Białys­tok. Co tu dużo mówić — Kole­jorz po pros­tu musi zainka­sować w tym meczu trzy punkty. 

Dla Lecha początek tego sezonu nie jest udany. Po ośmiu kole­jkach i piątkowym zwycięst­wie Górni­ka Zabrze, podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży pla­su­ją się na ostat­nim miejs­cu w ligowym tabeli. W poprzed­nim sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą aż cztery razy — w dwóch spotka­ni­ach lep­szy okazał się zespół mis­trza Pol­s­ki (wygrana w 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki oraz jeden mecz w ekstrak­lasie). Także podopieczni Michała Pro­bierza w dwóch meczach ligowych tri­um­fowali nad drużyną z Wielkopolski.

Po ośmiu kole­jkach Jagiel­lonia zaj­mu­je dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punk­tów. Poz­na­ni­akom z białos­toczana­mi gra się dobrze. W 31 meczach lechi­ci 19-krot­nie tri­um­fowali, w dziesię­ciu spotka­ni­ach musieli uznać wyżs­zość drużyny z Pod­la­sia. Co ciekawe sied­miokrot­ny mis­trz Pol­s­ki z “Jagą” tylko dwukrot­nie remisował.

W niedziel­nym hicie ekstrak­lasy w Niebiesko-Białych barwach na pewno nie zagra­ją Łukasz Trał­ka, który doz­nał urazu pod­czas czwartkowego spotka­nia Ligi Europy z Os Bele­nens­es, a także Marcin Robak oraz Maciej Gajos, który trafił przy Buł­garską właśnie z Białegos­toku. Trze­cia druży­na poprzed­niego sezonu będzie musi­ała poradz­ić sobie bez  Mar­ti­na Barana, Jana Pawłowskiego oraz Mar­ka Wasiluka.

Pier­wszy gwiz­dek tren­era Tomasza Musi­ała o 18:00 w Białymstoku.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.