Jagiellonia-Lech: Uciec z ostatniego miejsca

W dziewiątej kole­jce ekstrak­lasy Lech Poz­nań zmierzy się na wyjeździe z Jagiel­lonią Białys­tok. Co tu dużo mówić — Kole­jorz po pros­tu musi zainka­sować w tym meczu trzy punk­ty.

Dla Lecha początek tego sezonu nie jest udany. Po ośmiu kole­jkach i piątkowym zwycięst­wie Górni­ka Zabrze, podopieczni tren­era Macie­ja Sko­rży pla­su­ją się na ostat­nim miejs­cu w ligowym tabeli. W poprzed­nim sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą aż cztery razy — w dwóch spotka­ni­ach lep­szy okazał się zespół mis­trza Pol­s­ki (wygrana w 1/8 finału Pucharu Pol­s­ki oraz jeden mecz w ekstrak­lasie). Także podopieczni Michała Pro­bierza w dwóch meczach ligowych tri­um­fowali nad drużyną z Wielkopol­s­ki.

Po ośmiu kole­jkach Jagiel­lonia zaj­mu­je dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punk­tów. Poz­na­ni­akom z białos­toczana­mi gra się dobrze. W 31 meczach lechi­ci 19-krot­nie tri­um­fowali, w dziesię­ciu spotka­ni­ach musieli uznać wyżs­zość drużyny z Pod­la­sia. Co ciekawe sied­miokrot­ny mis­trz Pol­s­ki z “Jagą” tylko dwukrot­nie remisował.

W niedziel­nym hicie ekstrak­lasy w Niebiesko-Białych barwach na pewno nie zagra­ją Łukasz Trał­ka, który doz­nał urazu pod­czas czwartkowego spotka­nia Ligi Europy z Os Bele­nens­es, a także Marcin Robak oraz Maciej Gajos, który trafił przy Buł­garską właśnie z Białegos­toku. Trze­cia druży­na poprzed­niego sezonu będzie musi­ała poradz­ić sobie bez  Mar­ti­na Barana, Jana Pawłowskiego oraz Mar­ka Wasilu­ka.

Pier­wszy gwiz­dek tren­era Tomasza Musi­ała o 18:00 w Białym­stoku.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress