06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.0min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jagiellonia — Lech: Udowodnić, że zwycięstwo nad Legią nie było przypadkowe

Jagiellonia — Lech: Udowodnić, że zwycięstwo nad Legią nie było przypadkowe

Kole­jorz w piątkowym meczu Lot­to Ekstrak­lasy pode­jmie na wyjeździe Jagiel­lonię Białys­tok. Będzie to dru­gi mecz lechitów z serii spotkań z rywala­mi z czołów­ki. Mają oni za sobą już mecz z Legią, a kole­jno przed nimi mecz właśnie z Jagiel­lonią, Lechią Gdańsk, Wisłą Kraków oraz Górnikiem Zabrze.

Ekipa Nena­da Bjel­i­cy udała się do Białegos­toku bez dwóch kluc­zowych do tej pory graczy — mowa tutaj o Macieju Makuszewskim, który w min­ioną niedzielę świę­tował z kadrą Pol­s­ki awans na Mis­tr­zost­wa Świa­ta w Rosji oraz o Emirze Dilaverze. Z kogo jeszcze nie będzie mógł sko­rzys­tać chorwac­ki szkole­niowiec Lecha? — Z powodu żół­tych kartek nie będę miał do dys­pozy­cji Macie­ja Makuszewskiego i Emi­ra Dilav­era. Nie zagra też Niko­la Vujadi­nović, który nada zma­ga się z urazem. Resz­ta może graż — mam tutaj na myśli także Mario Situ­ma, który trenował z nami przez ostat­nie 3 dni. W treningu od tygod­nia jest też Volodymyr Kostevych i on także będzie mógł pojaw­ić się na boisku — czy od początku zade­cy­du­je­my przed meczem. Wyglą­da to wszys­tko dobrze, co jest dla nas bard­zo ważne. Musimy wziąć też pod uwagę for­mę młodych graczy, którzy byli na zgrupowa­ni­ach kadry nar­o­dowej — sko­men­tował tę sytu­ację Bjelica.

Po spek­taku­larnym zwycięst­wie nad Legią 3:0 lechi­ci z pewnoś­cią będą chcieli udowod­nić zarówno sobie jak i swoim kibi­com, że wynik w tam­tym spotka­niu nie był przy­pad­kowy. Lech musi to spotkanie wygrać, jeśli marzy o fotelu lid­era. Jest to możli­we już w tej kole­jce, ponieważ prowadzą­cy do tej pory z przewagą jed­nego “ocz­ka” Górnik Zabrze pode­j­mu­je Zagłę­bie Lubin. — W Białym­stoku zawsze panu­je bard­zo dobra atmos­fera na sta­dion­ie. Mają też sil­ną drużynę, pomi­mo tego, że dużo się tam latem zmieniło ‑przede wszys­tkim odes­zli Jacek Góral­s­ki i Kon­stan­tin Vasil­liev. Myślę,  że ostat­ni mecz z nimi był dobry w naszym wyko­na­niu. Zagral­iśmy niemal per­fek­cyjną 1. połowę, lecz nie mieliśmy mocy w 2. częś­ci spotka­nia, kiedy to dodatkowo kon­tuzji doz­nali Łukasz Tral­ka i Maciej Makuszews­ki. Nie mieliśmy przez to dużej alter­naty­wy. W piątek na pewno będziemy mieli swo­je szanse i będziemy chcieli je wyko­rzys­tać. W głowie mamy tylko zwycięst­wo. Z Legią w dwóch ostat­nich meczach też byliśmy blisko wygranej, aż w końcu wygral­iśmy. Z Jagiel­lonią — też ostat­nio byliśmy blisko więc liczymy, że tym razem nam się uda — mówi Bjel­i­ca.

Bard­zo ciekawe jest kogo w piątkowy wieczór zobaczymy na pozy­c­jach skrzy­dłowych. Mimo wszys­tko mało praw­dopodob­ny wyda­je się wys­tęp Mario Situ­ma. W takiej sytu­acji wyda­je się, że Bjel­i­ca postawi na Nick­lasa Barkro­ta oraz Miha­ia Radu­ta staw­ia­jąc wtedy Darko Jevti­cia w roli ofen­sy­wnego pomoc­ni­ka. Wyda­je się to być opty­malne rozwiązanie po tym, jak Szwa­j­car roze­grał na tej wlaśnie pozy­cji per­fek­cyjne spotkanie z  Legią. — To dość log­iczne, żeby zagrał Nick­las Barkroth w miejsce Makuszewskiego. Zal­iczył w tym sezonie już kil­ka asyst i myślę, że pokazy­wał się z dobrej strony formy. Jest on najlep­szą opcją dla Makiego na te prawą stronę — mówi. Możli­we jest także ustaw­ie­nie Jevti­cia na skrzy­dle, a wtedy w środ­ku pola zobaczylibyśmy zapewne Radosława Majew­skiego. Jed­no jest pewne — opcji jest wiele i to jest zde­cy­dowana siła Kolejorza. 

Co ciekawe lechi­ci udali się na Pod­lasie nie tak jak zazwyczaj, czyli autokarem, lecz pociągiem.  — Do Białegos­toku jedziemy 6 godzin pociągiem, a autokarem było by to 8. Mamy kom­fort w pociągu i wrócimy do Poz­na­nia autokarem. Ostat­nio tez jechal­iśmy tak na mecz z Jagiel­lonią i nie było to złe rozwiązanie — ocenił Bjel­i­ca. Jak te wszys­tkie czyn­ni­ki wpłyną na postawę jego podopiecznych w piątkowym meczu? Okaże się to już wiec­zorem — pier­wszy gwiz­dek sędziego o 20.30.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.