01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.30min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jagiellonia-Lech: Zwycięstwem zakończyć sezon

Jagiellonia-Lech: Zwycięstwem zakończyć sezon

Już dziś Lech Poz­nań zmierzy się z Jagiel­lonią w Białym­stoku. Będzie to ostat­nie spotkanie sezonu 2016/2017.

Podopieczni Michała Pro­bierza wygrali w 36. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy z Bruk-Betem Ter­mal­icą w Niecieczy 2:1 i zaj­mu­ją aktu­al­nie drugie miejsce w tabeli mając na swoim kon­cie 41. punk­tów, tyle samo co trze­ci Lech i czwarta Lechia Gdańsk.

Lechi­ci w min­ionej kole­jce również zdobyli kom­plet punk­tów pokonu­jąc na włas­nym sta­dion­ie Wisłę Kraków 2:1 po bramkach Radosława Majew­skiego i Macie­ja Makuszewskiego i tak jak wspom­ni­ano wcześniej pla­su­ją się na trzec­im miejs­cu w tabeli.

Rywal­izu­jące dziś ze sobą drużyny spotkały się w tym sezonie dwa razy i w obu spotka­ni­ach lep­sza okaza­ła się Jagiel­lonia. Żół­to-czer­woni w Poz­na­niu wygrali 2:0 po trafieni­ach Vas­sil­je­va, a na włas­nym sta­dion­ie 2:1 po bramkach Świder­skiego i Cerny­cha. Jedyną bramkę dla Lecha zdobył wów­czas Paulus Arajuuri.

W walce o mis­tr­zost­wo Pol­s­ki wciąż liczą się cztery drużyny, jed­nak nie wszys­tko zależy od Lecha. – Musimy być skon­cen­trowani na sobie. Chce­my wygrać, bo wiemy, że tylko zwycięst­wo może dać nam mis­tr­zost­wo. Nie ma kalku­lacji, jedziemy po trzy punk­ty i zobaczymy co wydarzy się w Warsza­w­ie. – sko­men­tował na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Nenad Bjelica.

Zadanie nie będzie łatwe, bowiem zawod­ni­cy Kole­jorza prze­grali pięć ostat­nich meczów z Jagiel­lonią. Stawka jest jed­nak ogrom­na, ponieważ miejs­ca gwaran­tu­jące udzi­ał w pucharach są trzy, a drużyny o nie wal­czące cztery.

Arbi­trem dzisiejszego spotka­nia będzie Mar­iusz Złotek.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.