02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.55min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jahn Regensburg — Lech: Z 2:0 do 2:3 w sparingu

Piłkarze Lecha Poz­nań prze­grali w meczu kon­trol­nym pod­czas zgrupowa­nia w Bawarii z beni­aminkiem 2. Bun­desli­gi Jahn Regens­burg 2:3, choć po pier­wszej połowie prowadzili już 2:0. Gole dla Lechitów zdobyli Ger­go Lovren­ci­cs oraz Bar­tosz Bereszyński.

Szan­sę gry w tym sparingu, podob­nie jak w ostat­ni poniedzi­ałek dostali piłkarze, którzy w ostat­nim cza­sie gra­ją mniej. Pod­sta­wowy skład niez­nacznie tylko różnił się od tego, który mogliśmy obe­jrzeć w meczu z Olympiakosem Nikoz­ja. Na boisku zobaczyliśmy m.in. Tomasza Kędziorę, Manuela Arboledę, Jac­ka Kieł­ba, Szy­mona Drew­ni­a­ka czy Ger­go Lovrencicsa.

I to właśnie Węgi­er zdobył pier­wszą bramkę w tym meczu, wyko­rzys­tu­jąc dobre podanie Szy­mona Drew­ni­a­ka i bez najm­niejszych prob­lemów umieś­cił piłkę w siatce rywala. Po chwili pomoc­nik Lecha znakomi­cie zagrał do Bar­tosza Bereszyńskiego i młody napast­nik zdobył swo­jego drugiego gola w meczach sparingowych „Kole­jorza” przed nowym sezonem.

Jed­nak po prz­er­wie inic­jaty­wę prze­jęli prze­ci­wni­cy, którzy szy­bko zdobyli bramkę kon­tak­tową, gdy Thiemo Kial­ka wyko­rzys­tał dobrą cen­trę z prawej strony boiska uderze­niem z bliskiej odległoś­ci. Kil­ka min­ut później defen­sy­wie Lecha nie udało się założyć pułap­ki ofsaj­dowej i Abde­nour Amachai­bou przelobował Krzyszto­fa Kotorowskiego. Na nieco pon­ad 10 min­ut przed końcem meczu Niem­com udało się zdobyć zwycięskiego gola, a bramkę z rzu­tu karnego, po faulu Ivana Djur­d­je­vi­cia, zdobył Thiemo Kialko.

JAHN REGENSBURGLECH POZNAŃ 3:2

BRAMKI: ‘51, ‘79 (k) Kialko, ‘57Amachaibou — ‘32 Lovren­ci­cs, ‘35 Bereszyński

LECH: Kotorows­ki (70. Wandzel) — Kędzio­ra, Cieślak, Arbole­da (46. Djur­d­je­vić), Rata­jczak — Kiełb, Drew­ni­ak (72. Trał­ka), Linet­ty, Wilk — Bereszyńs­ki, Lovrenc­sics (46. Wolski).

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.