02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.10godz.15min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jak lato i jesień 2013 ocenia trener Mariusz Rumak?

Jak lato i jesień 2013 ocenia trener Mariusz Rumak?

- Odpadliśmy z dwóch roz­gry­wek i nie jest to dobre. Chci­ałbym, żeby było jak najm­niej takich sytu­acji – powiedzi­ał szkole­niowiec pier­wszego zespołu.

 Rok 2013 był zmi­en­nym cza­sem dla Kole­jorza. Poz­na­ni­a­cy w czer­w­cu cieszyli się z wicemistr­zost­wa Pol­s­ki, choć jeszcze do majowej poty­cz­ki z warsza­wską Legią lechi­ci liczyli się w walce o mis­trza. Potem przyszło rozczarowanie w europe­js­kich pucharach i śred­ni start w lidze — To był bur­zli­wy, zmi­en­ny rok. Od sied­miu meczów bez poraż­ki, seria zwycięstw na wyjaz­dach, prze­granie mis­trza i wygranie wicemistrza. Dla jed­nych to poraż­ka, dla innych sukces – komen­tu­je tren­er Mar­iusz Rumak — Per­tur­bac­je po kon­tuz­jach, trud­ny okres latem, odpad­nię­cie z europe­js­kich pucharów i Pucharu Pol­s­ki – dodaje.

Kilka­krot­nie zawrza­ło na linii klub-kibice, a właś­ci­wie tren­er-kibice. Najbardziej zapa­da w pamięć mecz z Górnikiem Zabrze, kiedy to zabrzanie strze­la­ją bramkę, pod adresem szkole­niow­ca pada­ją nieprzy­jemne słowa, po czym piłkarze wychodzą na murawę w drugiej połowie, strze­la­ją trzy bram­ki i wygry­wa­ją spotkanie - Zespół rośnie. Żaden inny prezes nie dał­by mi tyle szans, ile ja uzyskałem w tym roku. Starałem się zachować spokój, dużo mnie to nauczyło. To doświad­cze­nie będzie pro­cen­tować. Chce­my jeszcze lep­iej przy­go­tować się do lata. Lato jett najważniejsze – jak kończymy i jak zaczy­namy – oce­nia trener.

Z meczu na mecz w tym roku Lech się rozkrę­cał. Piłkarze grali lep­iej sty­lowo. W meczu z Jagiel­lonią Białys­tok Kole­jorz nie grał fatal­nie, a i tak prze­grał, spotkanie z Legią było wyrów­nane, a mecz z Cra­cov­ią to przede wszys­tkim brak szczęś­cia ze strony krakowian. Kto wie, co dzi­ało­by się , gdy­by wszys­tkie poprzecz­ki i słup­ki wpadły do bram­ki Gos­tom­skiego — Z każdy­mi kole­jny­mi spotka­ni­a­mi gral­iśmy coraz lep­iej. Trze­ba być zad­owolonym z niek­tórych spotkań. Zas­tanaw­iam się jak wyglą­dał­by mecz w Kiel­cach, gdy­byśmy grali po 11 – komentuje.

Czego najbardziej żału­je tren­er? - Najbardziej żału­je Ligi Europe­jskiej i Puchar Pol­s­ki. Jestem zad­owolony z tego, że pomi­mo dużej fali kry­ty­ki udało nam się zachować spójny zespół, który chce pra­cow­ać i ma zapał do pra­cy – zakończył szkole­niowiec pier­wszego zespołu.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.