27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.14min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jak lato i jesień 2013 ocenia trener Mariusz Rumak?

Jak lato i jesień 2013 ocenia trener Mariusz Rumak?

- Odpadliśmy z dwóch roz­gry­wek i nie jest to dobre. Chci­ałbym, żeby było jak najm­niej takich sytu­acji – powiedzi­ał szkole­niowiec pier­wszego zespołu.

 Rok 2013 był zmi­en­nym cza­sem dla Kole­jorza. Poz­na­ni­a­cy w czer­w­cu cieszyli się z wicemistr­zost­wa Pol­s­ki, choć jeszcze do majowej poty­cz­ki z warsza­wską Legią lechi­ci liczyli się w walce o mis­trza. Potem przyszło rozczarowanie w europe­js­kich pucharach i śred­ni start w lidze — To był bur­zli­wy, zmi­en­ny rok. Od sied­miu meczów bez poraż­ki, seria zwycięstw na wyjaz­dach, prze­granie mis­trza i wygranie wicemistrza. Dla jed­nych to poraż­ka, dla innych sukces – komen­tu­je tren­er Mar­iusz Rumak — Per­tur­bac­je po kon­tuz­jach, trud­ny okres latem, odpad­nię­cie z europe­js­kich pucharów i Pucharu Pol­s­ki – dodaje.

Kilka­krot­nie zawrza­ło na linii klub-kibice, a właś­ci­wie tren­er-kibice. Najbardziej zapa­da w pamięć mecz z Górnikiem Zabrze, kiedy to zabrzanie strze­la­ją bramkę, pod adresem szkole­niow­ca pada­ją nieprzy­jemne słowa, po czym piłkarze wychodzą na murawę w drugiej połowie, strze­la­ją trzy bram­ki i wygry­wa­ją spotkanie - Zespół rośnie. Żaden inny prezes nie dał­by mi tyle szans, ile ja uzyskałem w tym roku. Starałem się zachować spokój, dużo mnie to nauczyło. To doświad­cze­nie będzie pro­cen­tować. Chce­my jeszcze lep­iej przy­go­tować się do lata. Lato jett najważniejsze – jak kończymy i jak zaczy­namy – oce­nia trener.

Z meczu na mecz w tym roku Lech się rozkrę­cał. Piłkarze grali lep­iej sty­lowo. W meczu z Jagiel­lonią Białys­tok Kole­jorz nie grał fatal­nie, a i tak prze­grał, spotkanie z Legią było wyrów­nane, a mecz z Cra­cov­ią to przede wszys­tkim brak szczęś­cia ze strony krakowian. Kto wie, co dzi­ało­by się , gdy­by wszys­tkie poprzecz­ki i słup­ki wpadły do bram­ki Gos­tom­skiego — Z każdy­mi kole­jny­mi spotka­ni­a­mi gral­iśmy coraz lep­iej. Trze­ba być zad­owolonym z niek­tórych spotkań. Zas­tanaw­iam się jak wyglą­dał­by mecz w Kiel­cach, gdy­byśmy grali po 11 – komentuje.

Czego najbardziej żału­je tren­er? - Najbardziej żału­je Ligi Europe­jskiej i Puchar Pol­s­ki. Jestem zad­owolony z tego, że pomi­mo dużej fali kry­ty­ki udało nam się zachować spójny zespół, który chce pra­cow­ać i ma zapał do pra­cy – zakończył szkole­niowiec pier­wszego zespołu.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.