Jak Lech Poznań spędził okres przygotowawczy?

treningi-mecze-terminarz-ekstraklasaLechi­ci zakończyli już przy­go­towa­nia i z niecier­pli­woś­cią czeka­ją na pier­wszy mecz w ramach elim­i­nacji do Ligi Europejskiej.

Lechi­ci zakończyli już przy­go­towa­nia i z niecier­pli­woś­cią czeka­ją na pier­wszy mecz w ramach elim­i­nacji do Ligi Europe­jskiej. Spotkanie roze­granie zostanie w najbliższy czwartek o godzinie 18, a rywalem poz­nańskiego zespołu będzie fińs­ka Hon­ka Espoo.

Po zakończe­niu zeszłego sezonu klub opuś­ciło pię­ciu graczy. Kibice efek­town­ie pożeg­nali Ivan Djur­d­je­vi­ca oraz Pio­tra Reis­sa, którzy zakończyli piłkarskie kari­ery. Jacek Kiełb wró­cił z wypoży­czenia z Polonii Warsza­wa. Kiełb jed­nak dłu­go miejs­ca w Poz­na­niu nie zaz­nał i klub zde­cy­dował się na trans­fer do Korony Kielce. Do Warsza­wy powró­cił Alek­sander Wandzel. Młody bramkarz na trans­fer do warsza­wskiej Legii zde­cy­dował się głown­ie z powodów rodzin­nych, a w Poz­na­niu pełnił funkcję trze­ciego bramkarza. Ofer­tę z Aston Vil­li wybrał nato­mi­ast Alek­san­dar Tonev.

Do tej pory do Kole­jorza dołączyło kilku nowych piłkarzy. Klub pozyskał Bar­rego Dau­glasa, który jed­nak bory­ka się z kon­tuzją i nie zagrał do tej pory w żad­nym meczu kon­trol­nym. W takiej samej sytu­acji zna­j­du­je się Szy­mon Pawłows­ki, dołączył on do zespołu dopiero 1. lip­ca i zma­ga się z kon­tuzją kost­ki. Kole­jorz zde­cy­dował się na trans­fer defin­i­ty­wny w przy­pad­ku Ger­go Lovrenc­sic­sa. Z Bytovii Bytów do Poz­nań przeszedł Maciej Gos­tom­s­ki, który pełnił będzie funkcję praw­dopodob­nie trze­ciego bramkarza. Z wypoży­czenia wró­cił nato­mi­ast Kamil Dry­gas i Karol Szy­mańs­ki. Ten ostat­ni raczej na pewno ponown­ie zostanie wypoży­c­zony. Niewyk­luc­zone, że do Poz­na­nia wró­ci Dim­itri­je Injac, Serb chci­ał­by w Poz­na­niu zakończyć kari­erę. Kto jeszcze wzmoc­ni klub z Buł­garskiej? O tym zapewne niedłu­go się przekonamy.

Do zbliża­jącego się sezonu Lechi­ci przy­go­towywali się w Wielkopolsce. Najpierw wyjechali na kilkud­niowy obóz do Opaleni­cy, gdzie roze­grali pier­wszy spar­ing z Omonią Nikozją. Spotkanie stało na wysokim poziomie, ale zakończyło się remisem. Rzu­tu karnego w pier­wszej połowie nie wyko­rzys­tał Hubert Wołąkiewicz. Drugim rywalem poz­na­ni­aków była Wisła Kraków. Mecz roze­grany został w Grodzisku Wielkopol­skim bez udzi­ału pub­licznoś­ci. Pier­wszy na listę strzel­ców wpisał się Boguc­ki, który pewnie wyko­rzys­tał rzut karny. W dal­szej częś­ci spotkanie prze­ważali Lechi­ci którzy strzelili jeszcze trzy bram­ki. Jed­ną zdobył Kasper Hamalainen, a dwie młody Dar­iusz Formella.

Kole­jne spotkanie piłkarze Mar­iusza Ruma­ka roze­grali we Wronkach z Hapolem Tel-Awiw. Był to mecz niewyko­rzys­tanych szans, które zemś­ciły się w 58. min­u­cie kiedy to Jas­mi­na Buri­cia pokon­ał Shechter usta­la­jąc jed­nocześnie wynik meczu.  W ostat­nim meczu rywalem Lecha by duńs­ki FC Nord­s­jael­land. Dobrą skutecznoś­cią popisał się Łukasz Teodor­czyk trzy razy paku­jąc piłkę do siat­ki. Dzieła zniszczenia dokon­ał jeszcze Dar­iusz Formel­la, który po raz kole­jny wpisał się na listę strzelców.

Pier­wsze spotkanie nowego sezonu już w przyszłym tygod­niu, a w drużynie panu­je ist­ny szpi­tal, z tego powodu tren­er Rumak łata dzi­ury w składzie zdrowy­mi zawod­nika­mi. Przykła­dem może być Mateusz Możdżeń, który z koniecznoś­ci prze­sunię­ty jest na prawą obronę. Z kon­tuz­ja­mi zma­ga­ją się: Tomasz Kędzio­ra, Luis Hen­riquez, Keb­ba Ceesay, Bar­ry Dou­glas, Szy­mon Pawłows­ki, Rafał Muraws­ki, Karol Linet­ty, Patryk Wol­s­ki oraz Bar­tosz Ślusars­ki. Jed­nak jak zapew­nia Mar­iusz Rumak wszyscy piłkarze prócz Dou­glasa oraz Murawskiego będą gotowi na mecz z Honką.

Sezon 2013/2013 Lech rozpocznie 18. lip­ca meczem wyjaz­dowym w ramach elim­i­nacji do Ligi Europe­jskiej z Honką Espoo, następ­nie w Chor­zowie zain­au­gu­ru­ją nowy sezon w Ekstrak­lasie. Spotkanie rewanżowe z fińskim zespołem zaplanowano na 25. lip­ca na godz. 20:45 w Poznaniu.

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress