Jaki wpływ na grę mają nowi piłkarze?

injac-dima-dimitrijeW poniedzi­ałek zamknęło się okienko trans­fer­owe. Latem Kole­jorz pozyskał pię­ciu piłkarzy. Co wnieśli oni do gry Lecha?

Maciej Gos­tom­s­ki trafił do Kole­jorza z Bytowa. Pod nieobec­ność Jas­mi­na Buri­ca jest pier­wszym zmi­en­nikiem Krzyszto­fa Kotorowskiego w bram­ce. Golkiper zagrał drugą połowę w sparingu z Wisłą i spisał się dobrze, choć poz­na­ni­a­cy stra­cili wów­czas jed­ną bramkę z rzu­ty karnego.

Bar­ry’ego Dou­glasa na boisku chcą zobaczyć wszyscy kibice Lecha Poz­nań. Lewy obroń­ca, pozyskany z Dundee Unit­ed, pod­czas zgrupowa­nia w Opaleni­cy nabaw­ił się kon­tuzji mięś­nia uda. W ostat­nich spotka­ni­ach reg­u­larnie zna­j­du­je się „18” mec­zowej Kole­jorza. Jed­nak na co go tak naprawdę stać? To pytanie zada­je sobie każdy.

Day­lon Claasen (poprzed­ni klub Lierse) dostał poz­wole­nie na grę, zagrał w niedziel­nym spotka­niu z Zaw­iszą Byd­goszcz i od razu strzelił bramkę. Reprezen­tant Repub­li­ki Połud­niowej Afry­ki wys­tąpił na prawej pomo­cy i zagrał dobre spotkanie.

Dim­itri­je Injac nie miał jeszcze możli­woś­ci zaprezen­towa­nia się przed kibi­ca­mi Kole­jorza po jego powro­cie z Polonii Warsza­wa. Pomoc­nik prze­chodz­ił okres rekon­wales­cencji po kon­tuzji, obec­nie trenu­je już z pier­wszym zespołem. Dla wielu kibiców Lecha jego trans­fer był miłą niespodzianką. Injac jest graczem bard­zo ważnym dla poz­nańskiego klubu, a jego powrót, oraz Rafała Murawskiego, do dobrej dys­pozy­cji zaog­ni jeszcze bardziej rywal­iza­cję na pozy­cji defen­sy­wnego pomocnika.

Najwięk­szą nadzieją jest pozyskany z Zagłębia Szy­mon Pawłows­ki. To on ma być zastępcą Alexan­dara Tone­va. Pomoc­nik zagrał we wszys­t­kich ligowych spotka­ni­ach, europe­js­kich pucharach oraz w meczu Pucharu Pol­s­ki z Ter­mal­icą. Do tej pory Pawłows­ki strzelił tylko jed­ną bramkę. Jed­nak reprezen­tant kadry nar­o­dowej znakomi­cie asys­tu­je. Pod­czas meczu z Honką dwie bram­ki, które padły dla Kole­jorza były po jego asyś­cie. Wiel­ki tal­ent, miejmy nadzieję, że przy Buł­garskiej „odpali” na dobre.

Do pier­wszego składu prze­bił się także młodz­i­ut­ki Daw­id Kow­nac­ki. Napast­nik imponu­je for­mą w nar­o­dowej reprezen­tacji, jed­nak szan­sy na grę od tren­era Ruma­ka jeszcze nie dostał. Do tej pory roz­gry­wa mecze w poz­nańs­kich rezerwach.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress