06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.52min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jakub Moder podpisał trzyletnią umowę

Jakub Moder podpisał trzyletnią umowę

Jakub Mod­er w piątek pod­pisał pier­wszy pro­fesjon­al­ny kon­trakt z Lechem Poz­nań. Pomoc­nik związał się z klubem trzylet­nią umową, która będzie obow­iązy­wała do czer­w­ca 2020 roku.

18-let­ni zawod­nik wys­tępu­je na pozy­cji środ­kowego pomoc­ni­ka. Swo­je pier­wsze kro­ki w piłce staw­iał w War­cie Poz­nań. Trzy lata temu trafił do Kole­jorza. Wpierw wys­tępował w zespołach juniors­kich, a od sezonu 2015/2016 gra w drużynie rez­erw Lecha. W min­ionym sezonie na trze­ci­oligowych boiskach zagrał w 28 spotka­ni­ach, w których zdobył pięć bramek. Wys­tąpił też w trzech meczach zespołu junio­ra starszego.

- Wierzymy w to, że Kuba podąży ścieżką, którą wcześniej przemierzyli Janek Bednarek, Karol Linet­ty, ale też Robert Gum­ny. Mam nadzieję, że dalej będzie się rozwi­jać i poma­gać klubowi w zdoby­wa­niu tro­feów. Kuba to obok Daw­i­da Kur­mi­nowskiego jeden z najbardziej utal­en­towanych i per­spek­ty­wicznych zawod­ników z naszej akademii. Bard­zo liczymy na to, że wkrótce będzie ważną postacią pier­wszej drużyny — mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

Piłkarz już w poprzed­nim sezonie pojaw­iał się na treningach pier­wszego zespołu. - To bard­zo ciekawe doświad­cze­nie. Od każdego z tren­erów i zawod­ników mogę się wiele nauczyć — mówił wtedy zawod­nik. W lipcu Mod­er wspól­nie z Kur­mi­nowskim na stałe dołączy do pier­wszej drużyny. Będzie w ten sposób zdoby­wał doświad­cze­nie w trak­cie tren­ingów. Na podtrzy­manie ryt­mu mec­zowego będzie mógł liczyć w drugim zespole.

Młody lechi­ta jest bard­zo zad­owolony z pod­pisa­nia kon­trak­tu. Nie ukry­wa, że ten zmo­bi­lizu­je go do jeszcze cięższej pra­cy. — Bard­zo się cieszę, że Lech chce na mnie staw­iać i mi zau­fał. To dla mnie bard­zo ważne. Ter­az chcę się zado­mow­ić w Poz­na­niu i w pier­wszym zes­pole. Cieszę się z pod­pisa­nia kon­trak­tu, ale nie mogę spocząć na lau­rach. Pora na wyko­nanie kole­jnego kroku — mówi pomoc­nik Kole­jorza, Jakub Moder.

 

Inf. prasowa/fot. Lech Poznań

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.