27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.3godz.49min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Janas sprowadzi do I ligi 40-tysięcznik?

Przed niedziel­nym meczem z gdańszczana­mi, niespodziewany­mi kandy­data­mi do spad­ku, warto poszukać przy­czyn takiej postawy biało-zielonych.

Zespół ze stol­i­cy Pomorza od kilku sezonów uważany był za drużynę z potenc­jałem, która sys­tem­aty­cznie, jeśli nie biła się o puchary, to krzyżowała szy­ki najsil­niejszym w prostej drodze na podi­um. Obec­ny sezon przyniósł jed­nak diame­tral­ną różnicę dla kibiców Lechii. Pięć kole­jek przed końcem zespół ma już tylko dwa punk­ty przewa­gi nad prze­dostat­nim Łódzkim Klubem Sportowym i zna­j­du­je się w coraz gorszym położeniu.

Sezon 2011/2012 dla Gdańszczan zaczął się bard­zo dobrze. 14 sierp­nia otwor­zono PGE Arenę i to właśnie tam Lechia zdobyła pier­wsze punk­ty w tym sezonie po remisie z Cra­cov­ią 1:1. Jed­nak to wszys­tkie pozy­ty­wne aspek­ty obec­nego sezonu. Zespół poza wygraną z Wisłą na jesień nie pokazu­je nic ciekawego, z meczu na mecz gra­jąc coraz gorzej.

W listopadzie ubiegłego roku nie pomogła zmi­ana tren­era. Związanego od dłuższego cza­su z zespołem Tomasza Kafarskiego zastąpił Rafał Ula­tows­ki. Razem z Kafarskim z Gdańs­ka odszedł też obec­ny asys­tent tren­era Mar­iusza Ruma­ka, Jerzy Cyrak. Ula­tows­ki na ław­ce tren­er­skiej miejsce zagrzał dokład­nie miesiąc i pięć dni, zal­icza­jąc trzy poraż­ki i jed­no zwycięst­wo. Następcą byłego asys­ten­ta Leo Ben­hakkera został Paweł Janas. Jak na razie wyraźnego syg­nału z stol­i­cy Pomorza o popraw­ie nie widać, choć sam tren­er Janas po prze­granej z Zagłę­biem Lubin w ostat­niej kole­jce cieszy się, bowiem widzi coraz lep­szą grę swoich podopiecznych.

Z pośród wszys­t­kich kandy­datów do spad­ku to właśnie Lechia ma najtrud­niejszy ter­mi­narz ostat­nich pię­ciu kole­jek. Lechiś­ci poza najbliższym spotkaniem w Poz­na­niu na PGE Are­nie ugoszczą pewnie kroczącą po tytuł Legie Warsza­wa i, mimo że w kryzysie, jed­nak nadal sil­ny wrocławs­ki Śląsk. O punk­ty powal­czą również w Łodzi i Chor­zowie. Tacy prze­ci­wni­cy staw­ia­ją Gdańszczan w trud­nej sytu­acji, ale pre­ten­sje mogą kierować tylko do siebie nie strze­la­jąc gola Zagłębiu czy zaskaku­ją­co prze­gry­wa­jąc z beni­aminkiem z Bielsko-Białej.

Nieco karykat­u­ral­nie, mając w per­spek­ty­wie możli­wy spadek do I ligi, wyglą­da sprawa nowego sta­dionu. Obiekt otwier­any z roz­machem, mimo że budowany z myślą o Euro, miał zapeł­ni­ać się kibi­ca­mi w biało-zielonych sza­likach na meczach rodz­imej Ekstrak­lasy. Lechia może zostać jedynym pier­ws­zoligow­cem z tak pokaźnym sta­dionem, na którym zmieś­ciło­by się około siedem­nas­tu wsi rozmi­arów Stróż wraz z sen­a­torem Pisu psioczą­cym na sędziego.

Jeśli dzi­ałacze czy sami piłkarze nie chcą, aby za rok taka atmos­fera panowała przy Pokoleń Lechii Gdańsk, gdzie zna­j­du­je się obiekt, muszą szy­bko wymyślić jak­iś plan ratunkowy i mod­lić się, aby ŁKS z Cra­cov­ią nie dostały wia­tru w żagle na ostat­niej prostej.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.