02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
10dn.22godz.21min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jevtić: Marcin wie, że ja też lubię strzelać karne

Jevtić: Marcin wie, że ja też lubię strzelać karne

Darko Jevtić ustal­ił wynik piątkowego meczu z Ter­mal­icą Bruk-Bet Niecieczą, pokonu­jąc w ostat­nich min­u­tach Krzyszto­fa Pilarza, dając Kole­jor­zowi zwycięst­wo 3:0.

Jako pier­wszy do jede­nast­ki pod­szedł Daw­id Kow­nac­ki, później Marcin Robak, a na samym końcu Jevtić. Cała trój­ka pewnie pokon­ała golkipera goś­ci, ale jako pier­wszy do „jede­nast­ki” wyz­nac­zony jest Robak. – Marcin wie, że ja też lubię strze­lać karne. Wiedzi­ał o co chodzi, ale ważne, że wygral­iśmy i bard­zo się z tego cieszę – mówił po spotka­niu Darko.

Mimo że Ter­mal­i­ca dopiero dru­gi sezon gra w Ekstrak­lasie, to pokazu­je, że jej miejsce jest w pier­wszej połowie tabeli. Latem w Niecieczy lechi­ci bezbramkowo zremisowali z ekipą tren­era Czesława Mich­niewicza. – Byliśmy dobrze przy­go­towani do tego meczu, wiedzieliśmy co gra­ją i, że mają swo­je atu­ty, potrafią być niebez­pieczni. My dobrze się rozu­mieliśmy na boisku. Wili (Maciej Wilusz przyp. red.) i Lasse nie grali dużo razem i cieszy to, że mamy sze­roką kadrę i każdy może grać.

Piłkar­zom przyszło grać w piątek w nien­ajlep­szych warunk­ach. Cho­ci­aż ter­mom­e­try pokazy­wały kil­ka kre­sek poniżej zera, to tem­per­atu­ra odczuwal­na była znacznie niższa. – Jak dużo bie­gasz, to ciężej się odd­y­cha, ale chy­ba całkiem dobrze poradzil­iśmy sobie z ta pogodą. Trze­ba grać w każdych warunk­ach i to nie było dla nas żad­nym prob­le­mem – doda­je Szwajcar.

Ter­az lechitów czeka­ją dwa mecze wyjaz­dowe. W przyszłą sobotę powal­czą w Gli­wicach z tamte­jszym Piastem, a tydzień później przyjdzie im rywal­i­zować w Szczecinie z Pogo­nią. – Przy­go­towu­je­my się najlepiej, jak tylko może­my i nie będziemy sku­pi­ać się włącznie na tym jaka jest tam murawa. Musimy radz­ić sobie z każdym boiskiem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.