28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.18min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jevtić: Marcin wie, że ja też lubię strzelać karne

Jevtić: Marcin wie, że ja też lubię strzelać karne

Darko Jevtić ustal­ił wynik piątkowego meczu z Ter­mal­icą Bruk-Bet Niecieczą, pokonu­jąc w ostat­nich min­u­tach Krzyszto­fa Pilarza, dając Kole­jor­zowi zwycięst­wo 3:0.

Jako pier­wszy do jede­nast­ki pod­szedł Daw­id Kow­nac­ki, później Marcin Robak, a na samym końcu Jevtić. Cała trój­ka pewnie pokon­ała golkipera goś­ci, ale jako pier­wszy do „jede­nast­ki” wyz­nac­zony jest Robak. – Marcin wie, że ja też lubię strze­lać karne. Wiedzi­ał o co chodzi, ale ważne, że wygral­iśmy i bard­zo się z tego cieszę – mówił po spotka­niu Darko.

Mimo że Ter­mal­i­ca dopiero dru­gi sezon gra w Ekstrak­lasie, to pokazu­je, że jej miejsce jest w pier­wszej połowie tabeli. Latem w Niecieczy lechi­ci bezbramkowo zremisowali z ekipą tren­era Czesława Mich­niewicza. – Byliśmy dobrze przy­go­towani do tego meczu, wiedzieliśmy co gra­ją i, że mają swo­je atu­ty, potrafią być niebez­pieczni. My dobrze się rozu­mieliśmy na boisku. Wili (Maciej Wilusz przyp. red.) i Lasse nie grali dużo razem i cieszy to, że mamy sze­roką kadrę i każdy może grać.

Piłkar­zom przyszło grać w piątek w nien­ajlep­szych warunk­ach. Cho­ci­aż ter­mom­e­try pokazy­wały kil­ka kre­sek poniżej zera, to tem­per­atu­ra odczuwal­na była znacznie niższa. – Jak dużo bie­gasz, to ciężej się odd­y­cha, ale chy­ba całkiem dobrze poradzil­iśmy sobie z ta pogodą. Trze­ba grać w każdych warunk­ach i to nie było dla nas żad­nym prob­le­mem – doda­je Szwajcar.

Ter­az lechitów czeka­ją dwa mecze wyjaz­dowe. W przyszłą sobotę powal­czą w Gli­wicach z tamte­jszym Piastem, a tydzień później przyjdzie im rywal­i­zować w Szczecinie z Pogo­nią. – Przy­go­towu­je­my się najlepiej, jak tylko może­my i nie będziemy sku­pi­ać się włącznie na tym jaka jest tam murawa. Musimy radz­ić sobie z każdym boiskiem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.