02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.3godz.2min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jevtić: Najlepiej czuję się na środku pomocy

Jevtić: Najlepiej czuję się na środku pomocy

Kole­jorz zakończył pier­wszą część fazy zasad­niczej, zaj­mu­jąc szóstą lokatę. W ostat­nim wygranym meczu prze­ci­wko Ruchowi Chorzów na listę strzel­ców wpisał się m.in. Darko Jevtić.

Po 15 kole­jkach poz­na­ni­a­cy mają osiem punk­tów straty do lid­eru­jącej Jagiel­loni Białys­tok i Lechii Gdańsk. – Dobrze, że wygral­iśmy dwa ostat­nie mecze, bo odro­bil­iśmy kil­ka oczek. Jest jeszcze ich osiem, to nie jest mało, ale jest to na pewno do odro­bi­enia. Prz­er­wa na kadrę da nam trochę odd­echu, bo później czeka­ją nas ciężkie mecze. Chce­my jak najwięcej punk­tować i zbliżyć się do czołów­ki – mówi Darko Jevtić.

Poz­na­ni­a­cy w tym roku zagra­ją jeszcze właśnie z Jagiel­lonią, a także z Zagłę­biem Lubin na wyjeździe, będzie to dobra okaz­ja, by zbliżyć się do czołów­ki. – Najpierw zagramy ze Śląskiem, jeśli wygra­ją, to nas przeskoczą, a my musimy tego uniknąć, bo trze­ba piąć się w tabeli. Musimy patrzeć na siebie i to pier­wsze spotkanie jest najważniejsze i potem dopiero może­my myśleć o Jagiel­loni i Zagłębiu. Jeśli nie wygramy ze Śląskiem, to kole­jne mecze będą znacznie trudniejsze.

W dwóch ostat­nich meczach Kole­jorz strzelił łącznie sie­dem bramek, nie tracąc przy tym ani jed­nej. –  Cza­sem wyglą­dało to bard­zo dobrze, jak np. z Wisłą Płock, jed­nak są to tylko dwa mecze i nic nam nie dają. Musimy wygry­wać kole­jne i być w tym kon­sek­went­ni. Musimy tego pil­nować. Łat­wo się mówi, ale trze­ba pokazać to na boisku – doda­je pomocnik.

Za kadencji tren­er Bjel­i­cy Jevtić częś­ciej gra na prawym skrzy­dle niż na swo­jej ulu­bionej pozy­cji, ale jak sam mówi, ważne, że gra. – Najlepiej czu­ję się na środ­ku pomo­cy. Gra­jąc na boku muszę zmienić swo­ją grę. Staram się pokazać z jak najlep­szej strony i zro­bić to, czego oczeku­je tren­er. Mamy jakość, wiemy jakich mamy piłkarzy i cieszę się, że każdy gra dla każdego – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.