10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.57min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jevtić: Najlepiej czuję się na środku pomocy

Jevtić: Najlepiej czuję się na środku pomocy

Kole­jorz zakończył pier­wszą część fazy zasad­niczej, zaj­mu­jąc szóstą lokatę. W ostat­nim wygranym meczu prze­ci­wko Ruchowi Chorzów na listę strzel­ców wpisał się m.in. Darko Jevtić.

Po 15 kole­jkach poz­na­ni­a­cy mają osiem punk­tów straty do lid­eru­jącej Jagiel­loni Białys­tok i Lechii Gdańsk. – Dobrze, że wygral­iśmy dwa ostat­nie mecze, bo odro­bil­iśmy kil­ka oczek. Jest jeszcze ich osiem, to nie jest mało, ale jest to na pewno do odro­bi­enia. Prz­er­wa na kadrę da nam trochę odd­echu, bo później czeka­ją nas ciężkie mecze. Chce­my jak najwięcej punk­tować i zbliżyć się do czołów­ki – mówi Darko Jevtić.

Poz­na­ni­a­cy w tym roku zagra­ją jeszcze właśnie z Jagiel­lonią, a także z Zagłę­biem Lubin na wyjeździe, będzie to dobra okaz­ja, by zbliżyć się do czołów­ki. – Najpierw zagramy ze Śląskiem, jeśli wygra­ją, to nas przeskoczą, a my musimy tego uniknąć, bo trze­ba piąć się w tabeli. Musimy patrzeć na siebie i to pier­wsze spotkanie jest najważniejsze i potem dopiero może­my myśleć o Jagiel­loni i Zagłębiu. Jeśli nie wygramy ze Śląskiem, to kole­jne mecze będą znacznie trudniejsze.

W dwóch ostat­nich meczach Kole­jorz strzelił łącznie sie­dem bramek, nie tracąc przy tym ani jed­nej. –  Cza­sem wyglą­dało to bard­zo dobrze, jak np. z Wisłą Płock, jed­nak są to tylko dwa mecze i nic nam nie dają. Musimy wygry­wać kole­jne i być w tym kon­sek­went­ni. Musimy tego pil­nować. Łat­wo się mówi, ale trze­ba pokazać to na boisku – doda­je pomocnik.

Za kadencji tren­er Bjel­i­cy Jevtić częś­ciej gra na prawym skrzy­dle niż na swo­jej ulu­bionej pozy­cji, ale jak sam mówi, ważne, że gra. – Najlepiej czu­ję się na środ­ku pomo­cy. Gra­jąc na boku muszę zmienić swo­ją grę. Staram się pokazać z jak najlep­szej strony i zro­bić to, czego oczeku­je tren­er. Mamy jakość, wiemy jakich mamy piłkarzy i cieszę się, że każdy gra dla każdego – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.