01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.40min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Joao Amaral zawodnikiem Kolejorza!

Joao Amaral zawodnikiem Kolejorza!

João Ama­r­al został nowym zawod­nikiem Lecha Poz­nań. Por­tu­gal­czyk po pozy­ty­wnym prze­jś­ciu testów medy­cznych, związał się z Kole­jorzem na cztery lata.

Ama­r­al jest wychowankiem por­tu­gal­skiego CD Can­dal. Zan­im trafił do SL Ben­fi­ki, z której przyszedł do Kole­jorza, grał w Vitorii Setubal. W zakońc­zonym przed dwoma miesią­ca­mi sezonie jego druży­na upla­sowała się na 14. miejs­cu w lidze. W sum­ie Ama­r­al zagrał w 40 spotka­ni­ach, strzelił dziewięć goli i zan­otował cztery asysty.

- To zawod­nik, który bard­zo dobrze czu­je się na boisku jako dru­gi napast­nik, ale też świet­nie sprawdzi się w ustaw­ie­niu z trze­ma ofen­sy­wny­mi piłkarza­mi. Ma dobry start do pił­ki, potrafi wykończyć akcję z lewej i prawej nogi, również z dys­tan­su. Częs­to zmienia pozy­cję, szu­ka gry, wychodzi na wolne pole — wymienia zale­ty nowego zawod­ni­ka skaut Lecha Poz­nań, Andrzej Juskowiak. — Moim zdaniem João ma potenc­jał i odpowied­nie cechy piłkarza, który może zostać ulu­bieńcem kibiców — dodaje.

Z trans­feru do Lecha bard­zo cieszy się sam zawod­nik. 26-latek nie ukry­wa bowiem, że w Poz­na­niu zamierza wal­czyć o jak najwyższe cele. — Jestem bard­zo szczęśli­wy, że jestem w Poz­na­niu. Było trud­no osiągnąć właś­ci­we porozu­mie­nie z Ben­fiką, ale cieszę się, że wszys­tkie strony już się dogadały. Jestem bard­zo zad­owolony, że jestem tutaj i chcę od samego początku być skon­cen­trowany na byciu Mis­trzem. Nie mogę się doczekać, aż poz­nam swoich nowych kolegów, oraz zagram swój pier­wszy mecz w niebiesko-białych barwach — mówi nowy zawod­nik poz­nańskiej Lokomotywy.

João Ama­r­al to czwarty trans­fer Lecha w let­nim oknie trans­fer­owym. Wcześniej zawod­nika­mi Kole­jorza zostali Tomasz Cywka, Karol Szy­mańs­ki oraz Pedro Tiba.

Infor­ma­c­ja pra­sowa KKS Lech Poznań

Źródło zdję­cia: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.