01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19392dn.-5godz.-35min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Joao Amaral zawodnikiem Kolejorza!

Joao Amaral zawodnikiem Kolejorza!

João Ama­r­al został nowym zawod­nikiem Lecha Poz­nań. Por­tu­gal­czyk po pozy­ty­wnym prze­jś­ciu testów medy­cznych, związał się z Kole­jorzem na cztery lata.

Ama­r­al jest wychowankiem por­tu­gal­skiego CD Can­dal. Zan­im trafił do SL Ben­fi­ki, z której przyszedł do Kole­jorza, grał w Vitorii Setubal. W zakońc­zonym przed dwoma miesią­ca­mi sezonie jego druży­na upla­sowała się na 14. miejs­cu w lidze. W sum­ie Ama­r­al zagrał w 40 spotka­ni­ach, strzelił dziewięć goli i zan­otował cztery asysty.

- To zawod­nik, który bard­zo dobrze czu­je się na boisku jako dru­gi napast­nik, ale też świet­nie sprawdzi się w ustaw­ie­niu z trze­ma ofen­sy­wny­mi piłkarza­mi. Ma dobry start do pił­ki, potrafi wykończyć akcję z lewej i prawej nogi, również z dys­tan­su. Częs­to zmienia pozy­cję, szu­ka gry, wychodzi na wolne pole — wymienia zale­ty nowego zawod­ni­ka skaut Lecha Poz­nań, Andrzej Juskowiak. — Moim zdaniem João ma potenc­jał i odpowied­nie cechy piłkarza, który może zostać ulu­bieńcem kibiców — dodaje.

Z trans­feru do Lecha bard­zo cieszy się sam zawod­nik. 26-latek nie ukry­wa bowiem, że w Poz­na­niu zamierza wal­czyć o jak najwyższe cele. — Jestem bard­zo szczęśli­wy, że jestem w Poz­na­niu. Było trud­no osiągnąć właś­ci­we porozu­mie­nie z Ben­fiką, ale cieszę się, że wszys­tkie strony już się dogadały. Jestem bard­zo zad­owolony, że jestem tutaj i chcę od samego początku być skon­cen­trowany na byciu Mis­trzem. Nie mogę się doczekać, aż poz­nam swoich nowych kolegów, oraz zagram swój pier­wszy mecz w niebiesko-białych barwach — mówi nowy zawod­nik poz­nańskiej Lokomotywy.

João Ama­r­al to czwarty trans­fer Lecha w let­nim oknie trans­fer­owym. Wcześniej zawod­nika­mi Kole­jorza zostali Tomasz Cywka, Karol Szy­mańs­ki oraz Pedro Tiba.

Infor­ma­c­ja pra­sowa KKS Lech Poznań

Źródło zdję­cia: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.