03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.40min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Józio zostaje w Lechu

Józio zostaje w Lechu

Kon­trakt Kami­la Jóźwia­ka został automaty­cznie przedłużony o dwa lata. Nastąpiło to po spełnie­niu warunk­ów zapisanych w poprzed­niej umowie. Obec­nie utal­en­towany skrzy­dłowy jest związany z Kole­jorzem do koń­ca czer­w­ca 2021 roku.

Pomoc­nik w 2011 roku został zawod­nikiem Lecha, z którym zdobył mis­tr­zost­wo Pol­s­ki juniorów młod­szych oraz wicemistr­zost­wo juniorów starszych. W seniorskim zes­pole Kole­jorza zade­bi­u­tował już jako 17-latek. Stało się to 28 lutego 2016 roku, pod­czas meczu Lecha Poz­nań z Jagiel­lonią Białys­tok (0:2). W między­cza­sie tri­um­fował z drużyną w Super­pucharze Pol­s­ki (2016). Do tej pory w niebiesko-białych barwach roze­grał 71 spotkań, w których zdobył 7 bramek i dorzu­cił 8 asyst.

20-let­ni pomoc­nik pod­pisał z Lechem poprzed­ni kon­trakt 20 listopa­da 2017 roku. Wcześniej strony ustal­iły warun­ki dwulet­niego kon­trak­tu z opcją automaty­cznego przedłuże­nia o 24 miesiące po spełnie­niu odpowied­nich warunków.

- Kamil jest bard­zo ważną postacią naszej drużyny, a więc cieszymy się, że warun­ki przedłuże­nia kon­trak­tu weszły w życie. Jesteśmy przeko­nani, że nasz wychowanek jeszcze wielokrot­nie ucieszy kibiców Kole­jorza, tak jak to było choć­by w środowym star­ciu z Pogo­nią Szczecin, której strzelił dwa gole i był wyróż­ni­a­jącą się postacią na boisku. Kamil sta­je się ważnym zawod­nikiem Lecha i liczymy na to, że będzie stanow­ił o sile reprezen­tacji młodzieżowej na nad­chodzą­cych mis­tr­zost­wach Europy - mówi Tomasz Rząsa, dyrek­tor sportowy Lecha Poznań.

W tym sezonie Jóźwiak roze­grał 26 spotkań, w których strzelił 2 gole i zan­otował 4 asysty. — Jestem bard­zo szczęśli­wy, że warun­ki kon­trak­tu zostały spełnione i dalej będę piłkarzem Lecha. Jako wychowanek tego klubu cieszę się, że mogę reprezen­tować niebiesko-białe bar­wy przez kole­jne lata — przyz­na­je pomoc­nik Kole­jorza, który w ostat­niej kole­jce ligowej wydat­nie pomógł swo­jej drużynie w zdoby­ciu trzech punktów.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.