Józio zostaje w Lechu

Kon­trakt Kami­la Jóźwia­ka został automaty­cznie przedłużony o dwa lata. Nastąpiło to po spełnie­niu warunk­ów zapisanych w poprzed­niej umowie. Obec­nie utal­en­towany skrzy­dłowy jest związany z Kole­jorzem do koń­ca czer­w­ca 2021 roku.

Pomoc­nik w 2011 roku został zawod­nikiem Lecha, z którym zdobył mis­tr­zost­wo Pol­s­ki juniorów młod­szych oraz wicemistr­zost­wo juniorów starszych. W seniorskim zes­pole Kole­jorza zade­bi­u­tował już jako 17-latek. Stało się to 28 lutego 2016 roku, pod­czas meczu Lecha Poz­nań z Jagiel­lonią Białys­tok (0:2). W między­cza­sie tri­um­fował z drużyną w Super­pucharze Pol­s­ki (2016). Do tej pory w niebiesko-białych barwach roze­grał 71 spotkań, w których zdobył 7 bramek i dorzu­cił 8 asyst.

20-let­ni pomoc­nik pod­pisał z Lechem poprzed­ni kon­trakt 20 listopa­da 2017 roku. Wcześniej strony ustal­iły warun­ki dwulet­niego kon­trak­tu z opcją automaty­cznego przedłuże­nia o 24 miesiące po spełnie­niu odpowied­nich warunk­ów.

- Kamil jest bard­zo ważną postacią naszej drużyny, a więc cieszymy się, że warun­ki przedłuże­nia kon­trak­tu weszły w życie. Jesteśmy przeko­nani, że nasz wychowanek jeszcze wielokrot­nie ucieszy kibiców Kole­jorza, tak jak to było choć­by w środowym star­ciu z Pogo­nią Szczecin, której strzelił dwa gole i był wyróż­ni­a­jącą się postacią na boisku. Kamil sta­je się ważnym zawod­nikiem Lecha i liczymy na to, że będzie stanow­ił o sile reprezen­tacji młodzieżowej na nad­chodzą­cych mis­tr­zost­wach Europy - mówi Tomasz Rząsa, dyrek­tor sportowy Lecha Poz­nań.

W tym sezonie Jóźwiak roze­grał 26 spotkań, w których strzelił 2 gole i zan­otował 4 asysty. — Jestem bard­zo szczęśli­wy, że warun­ki kon­trak­tu zostały spełnione i dalej będę piłkarzem Lecha. Jako wychowanek tego klubu cieszę się, że mogę reprezen­tować niebiesko-białe bar­wy przez kole­jne lata — przyz­na­je pomoc­nik Kole­jorza, który w ostat­niej kole­jce ligowej wydat­nie pomógł swo­jej drużynie w zdoby­ciu trzech punk­tów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress