02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.40min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jubileuszowe wydanie programu meczowego

Pod­czas czwartkowego meczu z Chaz­arem Lenko­ran kibice Lecha będą mogli zakupić 200-tny pro­gram mec­zowy. Wydawane z prz­er­wa­mi wydawnict­wo doczekało się już kole­jnego, okrągłego jubileuszu.

Na meczach „Kole­jorza” już od pon­ad dziesię­ciu lat kibice mogą kupować „Heeeej Lecha!”. Wcześniej pro­gramy mec­zowe wydawano w lat­ach 1979–1991, ale później z różnych względów z tego zrezyg­nowano. Po spad­ku Lecha do II ligi pra­cown­i­cy Lecha ponown­ie zainicjowali jego wydawanie, a od początku sezonu 2002/2003 przy­go­towywanie pro­gra­mu mec­zowego prze­jęli kibice.

W ostat­niej dekadzie zdarza­ły się jed­nak sytu­acje, gdy kibice nie mogli nabyć pro­gra­mu mec­zowego. Było tak pod­czas spotka­nia z Grasshop­perem Zurych, kiedy z powodu pomył­ki w drukarni nie wydrukowano pro­gra­mu mec­zowego. Moż­na było jed­nak poz­nać jego treść pod­czas kole­jnego meczu, kiedy kibice mogli kupić dwa programy.

Heeeej Lecha!” nie wydawano również z okazji kilku meczów Pucharu Ekstrak­lasy, a także spotkań roz­gry­wanych we Wronkach. Blisko pół­to­ra roku temu, pod­czas meczu z Górnikiem Zabrze, woje­w­o­da zakazał orga­ni­za­cji imprezy masowej na sta­dion­ie i kibice nie mogli obe­jrzeć meczu na try­bunach. Mimo, że pro­gram mec­zowy był już wydrukowany, nie sprzedawano go, a jedynie udostęp­niono na ofic­jal­nej stron­ie inter­ne­towej klubu.

Przez kil­ka lat zmieni­ała się licz­ba stron pro­gra­mu mec­zowego, a także jego cena. Pier­wot­nie wydawano 32 stron­i­cowy pro­gram mec­zowy w cenie 3 zł, później zmniejs­zono cenę do 2 zł, a co za tym idzie również liczbę stron do 16. Ten zabieg nie spotkał się jed­nak z zad­owole­niem kibiców i po krótkim okre­sie cza­su powró­cono do poprzed­niej formy.

Odpowiedzial­ny za treść mery­to­ryczną „Heeeej Lecha!” jest Andrzej Daw­id­ows­ki, redak­tor naczel­ny wydawnictwa.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.