02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.11godz.26min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Juliusz Letniowski piłkarzem Lecha

Juliusz Letniowski piłkarzem Lecha

Juliusz Let­niows­ki został piłkarzem Lecha Poz­nań. 20-let­ni pomoc­nik związał się z Kole­jorzem trzy i półlet­nią umową z opcją przedłużenia.

Let­niows­ki jest wychowankiem Lechii Gdańsk, w której wys­tępował od piątego roku życia. 20-latek to ofen­sy­wny pomoc­nik, przez ostat­nie pół roku grał w zes­pole Bytovii Bytów, dla której w 19 spotka­ni­ach strzelił 7 goli i zan­otował 3 asysty. W swo­jej kari­erze reprezen­tował również bar­wy Bał­tyku Gdynia.

- Juliusz mimo młodego wieku, zwłaszcza w ostat­nim sezonie, na poziomie pier­wszej ligi zaprezen­tował się bard­zo dojrza­le. Zwró­cil­iśmy uwagę na jego przy­go­towanie tech­niczne oraz tak­ty­czne, wielokrot­nie przesądzał o losach spotka­nia dla włas­nego zespołu. W krótkim cza­sie stał się jed­nym z lid­erów Bytovii — mówi Tomasz Rząsa, dyrek­tor sportowy Kole­jorza. - Jako Lech Poz­nań przyglą­dal­iśmy się mu bacznie przez pewien czas i stąd decyz­ja o trans­ferze. Mimo że jest młody, to potrafił odz­naczyć pięt­no na takim zes­pole jak Bytovia. Drzemie w nim ogrom­ny potenc­jał i możli­woś­ci dal­szego roz­wo­ju. Liczymy, że w gronie lep­szych piłkarzy, w Ekstrak­lasie, gdzie te cele są inne niż w pier­ws­zoligowych klubach jeszcze moc­niej się rozwinie i jeszcze lep­iej będzie mógł sprzedawać swo­je nietuzinkowe umiejęt­noś­ci — dodaje.

Zad­owolony z czeka­ją­cych go nowych wyzwań jest również sam wychowanek Lechii Gdańsk. - Pod­pisanie kon­trak­tu to dla mnie spore przeży­cie, Lech jest potężny klubem. Cieszę się, że ktoś mnie tutaj dostrzegł, a ja jestem gotowy do ciężkiej pra­cy. Myślę, że każdy kibic Lecha liczy na mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Z takim potenc­jałem jest to realne. Przy­chodzę tutaj, aby zostać mis­trzem — mówi piłkarz.

Let­niows­ki to pier­wszy piłkarz, który w zimowym okienku trans­fer­owym trafił do Lecha. Zawod­nik już w poniedzi­ałek rozpocznie przy­go­towa­nia z Kolejorzem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.