01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.21min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Juliusz Letniowski piłkarzem Lecha

Juliusz Letniowski piłkarzem Lecha

Juliusz Let­niows­ki został piłkarzem Lecha Poz­nań. 20-let­ni pomoc­nik związał się z Kole­jorzem trzy i półlet­nią umową z opcją przedłużenia.

Let­niows­ki jest wychowankiem Lechii Gdańsk, w której wys­tępował od piątego roku życia. 20-latek to ofen­sy­wny pomoc­nik, przez ostat­nie pół roku grał w zes­pole Bytovii Bytów, dla której w 19 spotka­ni­ach strzelił 7 goli i zan­otował 3 asysty. W swo­jej kari­erze reprezen­tował również bar­wy Bał­tyku Gdynia.

- Juliusz mimo młodego wieku, zwłaszcza w ostat­nim sezonie, na poziomie pier­wszej ligi zaprezen­tował się bard­zo dojrza­le. Zwró­cil­iśmy uwagę na jego przy­go­towanie tech­niczne oraz tak­ty­czne, wielokrot­nie przesądzał o losach spotka­nia dla włas­nego zespołu. W krótkim cza­sie stał się jed­nym z lid­erów Bytovii — mówi Tomasz Rząsa, dyrek­tor sportowy Kole­jorza. - Jako Lech Poz­nań przyglą­dal­iśmy się mu bacznie przez pewien czas i stąd decyz­ja o trans­ferze. Mimo że jest młody, to potrafił odz­naczyć pięt­no na takim zes­pole jak Bytovia. Drzemie w nim ogrom­ny potenc­jał i możli­woś­ci dal­szego roz­wo­ju. Liczymy, że w gronie lep­szych piłkarzy, w Ekstrak­lasie, gdzie te cele są inne niż w pier­ws­zoligowych klubach jeszcze moc­niej się rozwinie i jeszcze lep­iej będzie mógł sprzedawać swo­je nietuzinkowe umiejęt­noś­ci — dodaje.

Zad­owolony z czeka­ją­cych go nowych wyzwań jest również sam wychowanek Lechii Gdańsk. - Pod­pisanie kon­trak­tu to dla mnie spore przeży­cie, Lech jest potężny klubem. Cieszę się, że ktoś mnie tutaj dostrzegł, a ja jestem gotowy do ciężkiej pra­cy. Myślę, że każdy kibic Lecha liczy na mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Z takim potenc­jałem jest to realne. Przy­chodzę tutaj, aby zostać mis­trzem — mówi piłkarz.

Let­niows­ki to pier­wszy piłkarz, który w zimowym okienku trans­fer­owym trafił do Lecha. Zawod­nik już w poniedzi­ałek rozpocznie przy­go­towa­nia z Kolejorzem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.