02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.28min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Juniorzy Lecha przegrywają z Legią w Warszawie. Rewanż i walka o finał już w niedzielę

Juniorzy Lecha przegrywają z Legią w Warszawie. Rewanż i walka o finał już w niedzielę

Juniorzy Lecha Poz­nań polegli z rówieśnika­mi z Legii Warsza­wa w pier­wszym pół­fi­nale Cen­tral­nej Ligi Juniorów mimo bard­zo dobrej gry w pier­wszej połowie. Zawod­ni­cy Akademii Lecha Poz­nań otworzyli wynik spotka­nia za sprawą Daw­i­da Kur­mi­nowskiego, by w drugiej połowie w ciągu zaled­wie min­u­ty roztr­wonić przewagę i prowadze­nie w spotkaniu.

Pier­wszy mecz pół­fi­nałowy CLJ znaczą­co różnił się od zeszłorocznego finału, w którym również wys­tąpiły Lech i Legia. Tym razem juniorzy czołowych pol­s­kich zespołów podes­zli bardziej zachowaw­c­zo do spotka­nia, ale inic­jaty­wa należała do lechitów. Podopieczni tren­era Woj­ciecha Tomaszewskiego otworzyli wynik po nieco pon­ad dwóch kwad­ransach za sprawą poda­nia Jaku­ba Mod­era. Pił­ka zagrane w pole karne minęła dwóch obrońców Legii i trafiła do Kur­mi­nowskiego, które­mu wystar­czyło, że tylko ją dzi­ub­nął i zatrzepotała w siatce bramkarza “wojskowych”.

W drugiej odsłonie sytu­ac­ja uległa kom­plet­nej zmi­an­ie, podob­nie jak wynik. Ten za sprawą Miłosza Szczepańskiego zmienił się dwukrot­nie w prze­ciągu min­u­ty. Najpierw fil­igra­nowy pomoc­nik Legii wdarł się dry­blingiem pod pole karne Lecha i strza­łem po zie­mi umieś­cił fut­bolówkę po długim rogu w bram­ce. Niespeł­na 60 sekund później rozko­jarzeni utratą prowadzenia juniorzy Kole­jorza odpuś­cili krycie w polu karnym i po strza­le z głowy Szczepańs­ki trafil po raz dru­gi. Legia cofnęła się już całkowicie pod własne pole karne, a do odra­bi­a­nia strat wzięli się niebiesko-biali. Do koń­ca spotka­nia nie udało się jed­nak zmienić losów i ter­az zespół tren­era Tomaszewskiego musi zwyciężyć w niedzielę o godzinie 13:00 we Wronkach. Wtedy to odbędzie się spotkanie rewanżowe, które zade­cy­du­je czy zeszłoroczni wicemistr­zowie Pol­s­ki zawal­czą w tej edy­cji już o tytuł mistrzów.

 

Legia Warsza­wa – Lech Poz­nań 2:1 (0:1)
Bram­ki: 
55. , 56. Szczepańs­ki — 32. Daw­id Kurminowski
Legia: Majec­ki – Skowron (81. Bon­darenko), Wietes­ka, Żyro, Hołow­n­ia – Szy­mańs­ki (46. Szczepańs­ki), Mała­chows­ki — Leleno, Waniek, Nawot­ka (46. Micha­lak) — Więdłocha (62. Ryczkowski).
Lech: Mleczko — Andrze­jew­s­ki, Woj­dak, Nawroc­ki, Zagórs­ki — Spy­chała, Mod­er (79. Friska), Mróz (46. Pawlic­ki), Kacz­marek, Szu­ber­tows­ki, Kur­mi­nows­ki (59. Tomczyk)

 

Karol Jaroni

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.