02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.21min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Już witali się z trzema punktami… Lech traci dwa punkty z Wisłą

Już witali się z trzema punktami… Lech traci dwa punkty z Wisłą

Lech Poz­nań stracił prowadzenia na kil­ka chwil przed koń­cowym gwiz­d­kiem. Mecz 12. kole­j­ki Lot­to Ekstrak­lasy rozstrzygnął w 90. min­u­cie Paweł Brożek strze­la­jąc wyrównu­jącą bramkę. Gola dla Kole­jorza zdobył Darko Jevtić. 

Pier­wsze min­u­ty spotka­nia były bard­zo obiecu­jące. Obie drużyny rozpoczęły agresy­wnie, narzu­ca­jąc wysok­ie tem­po gry. Po 240 sekun­dach gry po raz pier­wszy zago­towało się pod bramką Wisły Kraków za sprawą Dar­iusza Formel­li. Akcję zainicjował Marcin Robak zry­wa­jąc się na prawym skrzy­dle. Po wygra­niu poje­dynku z Maciejem Sad­lok­iem, napast­nik Lecha zagrał na jeden kon­takt z Darko Jevti­ciem, a ten wyłożył Formel­li. Skrzy­dłowy Kole­jorza stanął oko w oko z Łukaszem Załuską, ale uderzył niezbyt moc­no, po zie­mi i pros­to w byłego golkipera Celticu Glasgow.

Po upły­wie kole­jnych czterech min­ut  znów zagrozili podopieczni tren­era Nena­da Bjel­i­cy. Darko Jevtić wyko­rzys­tał mnóst­wo wol­nej przestrzeni i przymierzył tech­nicznie po długim rogu. Pró­ba Szwa­j­cara również się jed­nak nie powiodła, choć strzał odbił się od poprzecz­ki.  Była to naj­groźniejsza sytu­ac­ja pier­wszej częś­ci meczu 12. kole­j­ki Lot­to Ekstraklasy.

O postaw­ie goś­ci moż­na powiedzieć, że ich gra była znacznie lep­sza niż pozy­c­ja w tabeli. Zamyka­ją­ca stawkę Wisła prezen­towała jakość w defen­sy­wie utrud­ni­a­jąc tym samym lechit­om w ataku. Dużo jakoś­ci Wiślakom dodawali między inny­mi Jović i Mączyńs­ki. Ten dru­gi uderzył soczyś­cie z dys­tan­su na bramkę Put­nock­iego, zatrud­ni­a­jąc bramkarza Lecha do interwencji.

Gol otwier­a­ją­cy wynik spotka­nia przyszedł w najm­niej oczeki­wanym momen­cie. Bard­zo wyrów­nana i zacię­ta gra pozwalała raczej myśleć o remisie, gdy piłkę na połowie Wisły wyłuskał Darko Jevtić. Były zawod­nik FC Basel prze­biegł z nią około 20 metrów w pole karne Załus­ki. Tam „zaw­inął” fut­bolówkę tuż przy dal­szym słup­ku bramkarza „Białej Gwiazdy”, a ta zatrzepotała w siatce ku uciesze pon­ad 20 tysięcznej widowni.

Stra­cona bram­ka zmusiła Wisłę do wyjś­cia wyżej, co było wodą na młyn lechitów, którzy wszczy­nali kole­jne kon­trata­ki. Wejś­cie Majew­skiego i Kow­nack­iego dało Kole­jor­zowi sporo świeżoś­ci i mało brakowało, a po akcji wymienionej dwój­ki padł­by kole­jny gol. Po poda­niu 19-lat­ka na jede­nastym metrze upadł Radosław Majew­s­ki. Sędzia Przy­był nie dostrzegł tam jed­nak żad­nego przewinienia.

Gdy kibice Lecha szykowali się do fetowa­nia zdoby­cia kole­jnych trzech punk­tów, a wynik spotka­nia wydawał się być ustalony, do bram­ki trafił Paweł Brożek. Wisła przeprowadz­iła akcję lewą stroną, którą wykończył niepil­nowany Brożek kieru­jąc piłkę do siat­ki. Lechi­ci stra­cili 3 punk­ty na trzy min­u­ty przed ostat­nim gwiz­d­kiem. Okazją na zre­wanżowanie się kibi­com jest wyjaz­dowy mecz z Legią, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Lech Poz­nań – Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bram­ki: 69. Jevtić – 90. Brożek

Żółte kart­ki: 9. Kedzio­ra — 6. Mączyńs­ki, 64. Głowac­ki, 79. Ondrasek

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Bednarek, Nielsen, Kadar – Tet­teh, Gajos (88. Trał­ka) – Formel­la, Jevtić, Pawłows­ki (63. Majew­s­ki) – Robak (75. Kownacki)

Wisła: Załus­ka – Jović, Głowac­ki, Guzmics, Sad­lok – Mączyńs­ki, Popović (88. Cywka) – Bogus­ki (80. Brlek), Małec­ki, Zachara (68. Brożek)– Ondrasek

Sędzia główny: Jarosław Przybył

Widzów: 20 158

Karol Jaroni

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.