02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.57min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kadra – obowiązek, zaszczyt, ale też i problem? 

Kadra – obowiązek, zaszczyt, ale też i problem? 

Powołanie do reprezen­tacji seniorów to powód do dumy dla młodego piłkarza. Zwłaszcza zawod­ni­cy pol­s­kich klubów mogą mówić o wyróżnie­niu przez selekcjon­era kadry nar­o­dowej, kiedy otrzy­ma­ją nom­i­nację na zgrupowanie. Jed­nak czy taki obrót sprawy jest dobry dla samego piłkarza?

Karol Linet­ty otrzy­mał powołanie od tren­era Adama Nawał­ki na spotkanie elim­i­na­cyjne do ME2016 z Gruzją oraz towarzys­ki mecz ze Szwa­j­car­ią. Dobra for­ma piłkarza Kole­jorza została zauważona. O ile wys­tęp młodego lechi­ty w Tbil­isi (kil­ka min­ut, ale zawsze) moż­na uznać za miłe zaskocze­nie, o tyle brak Linetty’ego w składzie we Wrocław­iu jest przykrą niespodzianką. Karol prze­siedzi­ał całe spotkanie na ław­ce, nie otrzy­mał szan­sy od tren­era Nawał­ki, a na domi­ar złego wró­cił do Poz­na­nia z kon­tuzją. Uraz mięśniowy wyk­luczy go z niedziel­nego meczu z Piastem. Kil­ka min­ut w Gruzji dało o sobie znać.

Luis Hen­riquez na Buł­garską wracał najdłużej. Pojaw­ił się dopiero na piątkowym treningu, jed­nak to on jest jedyną nadzieją na grę na lewej obronie w Gli­wicach. Dou­glas musi pau­zować za kart­ki, a Panam­czyk to jedy­na alter­naty­wa. Prob­lem Hen­riqueza może nie być zmęcze­nie podróżą czy gra w dwóch meczach swo­jej reprezen­tacji, ale zmi­ana stre­fy czasowej.

Na zgrupowa­ni­ach byli też Hamalainen oraz Lovrenc­sics, lecz oni nie czu­ją tak ogrom­nego zmęczenia jak Panam­czyk. To samo młodzieżowi reprezen­tan­ci Pol­s­ki, którzy w klu­bie pojaw­ili się już w środę. Bednarek i Kow­nac­ki obec­ni byli już we Wronkach pod­czas meczu kon­trol­nego Lecha z Pogonią.

Najwięcej bolącz­ki pod­czas prz­erw na reprezen­tację ma sztab szkole­niowy, który musi skom­ple­tować na mecz z Piastem wyjś­ciową “11”, a najlepiej mieć kilku zdrowych, w pełni sił piłkarzy na ław­ce rezerwowych.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.