27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.12godz.34min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kadrowicze Kolejorza

Kadrowicze Kolejorza

Koń­ca dob­ie­ga prz­er­wa reprezen­ta­cyj­na, na którą wyjechało aż dziewię­ciu lechitów. Więk­szość z nich wal­czyła w elim­i­nac­jach do przyszłorocznych mis­tr­zostw Europy.

Na zgrupowa­nia swoich drużyn nar­o­dowych otrzy­mało powołanie 10 graczy pier­wszej drużyny Kole­jorza. Nieste­ty z powodu kon­tuzji w Poz­na­niu musi­ał zostać Daw­id Kow­nac­ki, który nie pomógł kadrze U21 prowad­zonej przez tren­era Marci­na Dornę.

Pech — tym słowem moż­na opisać doty­chcza­sowe pró­by wys­tępów w drużynie nar­o­dowej, której szkole­niow­cem jest Adam Nawał­ka, Karo­la Linet­tego. Dlaczego pech? Ponieważ Karol znowu zła­pał kon­tuz­je na zgrupowa­niu. Kiedy na treningu ćwic­zono stałe frag­men­ty gry i do pił­ki pod­szedł Kuba Błaszczykows­ki, to tak niefor­tun­nie uderzył piłką młodego lechitę, że ten doz­nał urazu głowy. Kon­tuz­ja ta wyk­luczyła go z gry z Niem­ca­mi, a z powodu zawrotów głowy, piłkarz musi­ał wró­cić do Poz­na­nia i nie zagrał również z Gibraltarem.

Podob­nie jak Linet­ty do udanych tego zgrupowa­nia uznać nie może Jas­min Burić. Bramkarz Lecha oba mecze swo­jej kadry (z Bel­gią i Andorą) prze­siedzi­ał na ław­ce. Cieszy nato­mi­ast fakt, że został dostrzeżony przez tren­era Boś­ni­aków i otrzy­mał pier­wsze od bard­zo daw­na powołanie.

Duet węgier­s­ki, czyli Tamas Kadar i Ger­go Lovrenc­sics, miał do roze­gra­nia bard­zo ważne mecze elim­i­nacji z Rumu­nią i Irlandią Północ­ną. Oba zakończyły się remisa­mi. Kadar rozpoczął zarówno jeden jak i dru­gi w pier­wszej „11” i zagrał przez całe 90 min­ut. Nato­mi­ast skrzy­dłowy Lecha, nie wszedł ani na chwilę na boisko i poczy­na­nia swoich kolegów obser­wował z ław­ki rezerwowych.

Kasper Hamalainen i Paulus Ara­ju­uri ze zgrupowa­nia wrócą w dobrych humorach, bo Finowie wygrali dwa mecze. Rosły obroń­ca poz­nańskiego Lecha wys­tąpił w obu meczach, a Hamalainen zagrał pier­wszą połowę prze­ci­wko Grecji i kil­ka min­ut prze­ci­wko Wyspom Owczym.

Keb­ba Ceesay na boisku spędz­ił 90 min­ut a Gam­bia prze­grała 0:1 w elim­i­nac­jach Pucharu Nar­o­dów Afry­ki z Kamerunem.

W Kiel­cach towarzysko rywal­i­zowała kadra do lat 21, w której wys­tąpiło dwóch lechitów. Tomasz Kędzio­ra, który jest kap­i­tanem młodzieżów­ki roze­grał pełne 90 min­ut, a Dar­iusz Formel­la po godzinie gry został zmieniony. Kadra prowad­zona przez tren­era Dornę ostate­cznie bezbramkowo zremisowała z młodzieżowy­mi Mis­trza­mi Europy.

Pomi­mo kryzy­su ligowego Kole­jorza, jego zawod­ni­cy wciąż są ważny­mi ogni­wa­mi swoich kadr nar­o­dowych. Fakt ten bard­zo cieszy, ale ter­az po powro­cie, muszą się skupić aby zacząć marsz w górę tabeli. Niech Loko­mo­ty­wa wresz­cie ruszy na pełnych obrotach!

Jakub Kulig

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.