02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.20min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kadrowicze Kolejorza

Kadrowicze Kolejorza

Koń­ca dob­ie­ga prz­er­wa reprezen­ta­cyj­na, na którą wyjechało aż dziewię­ciu lechitów. Więk­szość z nich wal­czyła w elim­i­nac­jach do przyszłorocznych mis­tr­zostw Europy.

Na zgrupowa­nia swoich drużyn nar­o­dowych otrzy­mało powołanie 10 graczy pier­wszej drużyny Kole­jorza. Nieste­ty z powodu kon­tuzji w Poz­na­niu musi­ał zostać Daw­id Kow­nac­ki, który nie pomógł kadrze U21 prowad­zonej przez tren­era Marci­na Dornę.

Pech — tym słowem moż­na opisać doty­chcza­sowe pró­by wys­tępów w drużynie nar­o­dowej, której szkole­niow­cem jest Adam Nawał­ka, Karo­la Linet­tego. Dlaczego pech? Ponieważ Karol znowu zła­pał kon­tuz­je na zgrupowa­niu. Kiedy na treningu ćwic­zono stałe frag­men­ty gry i do pił­ki pod­szedł Kuba Błaszczykows­ki, to tak niefor­tun­nie uderzył piłką młodego lechitę, że ten doz­nał urazu głowy. Kon­tuz­ja ta wyk­luczyła go z gry z Niem­ca­mi, a z powodu zawrotów głowy, piłkarz musi­ał wró­cić do Poz­na­nia i nie zagrał również z Gibraltarem.

Podob­nie jak Linet­ty do udanych tego zgrupowa­nia uznać nie może Jas­min Burić. Bramkarz Lecha oba mecze swo­jej kadry (z Bel­gią i Andorą) prze­siedzi­ał na ław­ce. Cieszy nato­mi­ast fakt, że został dostrzeżony przez tren­era Boś­ni­aków i otrzy­mał pier­wsze od bard­zo daw­na powołanie.

Duet węgier­s­ki, czyli Tamas Kadar i Ger­go Lovrenc­sics, miał do roze­gra­nia bard­zo ważne mecze elim­i­nacji z Rumu­nią i Irlandią Północ­ną. Oba zakończyły się remisa­mi. Kadar rozpoczął zarówno jeden jak i dru­gi w pier­wszej „11” i zagrał przez całe 90 min­ut. Nato­mi­ast skrzy­dłowy Lecha, nie wszedł ani na chwilę na boisko i poczy­na­nia swoich kolegów obser­wował z ław­ki rezerwowych.

Kasper Hamalainen i Paulus Ara­ju­uri ze zgrupowa­nia wrócą w dobrych humorach, bo Finowie wygrali dwa mecze. Rosły obroń­ca poz­nańskiego Lecha wys­tąpił w obu meczach, a Hamalainen zagrał pier­wszą połowę prze­ci­wko Grecji i kil­ka min­ut prze­ci­wko Wyspom Owczym.

Keb­ba Ceesay na boisku spędz­ił 90 min­ut a Gam­bia prze­grała 0:1 w elim­i­nac­jach Pucharu Nar­o­dów Afry­ki z Kamerunem.

W Kiel­cach towarzysko rywal­i­zowała kadra do lat 21, w której wys­tąpiło dwóch lechitów. Tomasz Kędzio­ra, który jest kap­i­tanem młodzieżów­ki roze­grał pełne 90 min­ut, a Dar­iusz Formel­la po godzinie gry został zmieniony. Kadra prowad­zona przez tren­era Dornę ostate­cznie bezbramkowo zremisowała z młodzieżowy­mi Mis­trza­mi Europy.

Pomi­mo kryzy­su ligowego Kole­jorza, jego zawod­ni­cy wciąż są ważny­mi ogni­wa­mi swoich kadr nar­o­dowych. Fakt ten bard­zo cieszy, ale ter­az po powro­cie, muszą się skupić aby zacząć marsz w górę tabeli. Niech Loko­mo­ty­wa wresz­cie ruszy na pełnych obrotach!

Jakub Kulig

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.