Kamil Drygas: „Od małego chciałem tu grać”

kamil-drygas- Lech to mój klub, Poz­nań to moje mias­to, od małego chci­ałem tu grać. Ter­az dostanę kole­jną szan­sę i chcę ją wyko­rzys­tać – opowia­da powraca­ją­cy do Poz­na­nia z Byd­goszczy Kamil Drygas.

Młody pomoc­nik wraca z Byd­goszczy gdzie grał na wypoży­cze­niu z Lecha Poz­nań. Ten okres wspom­i­na dobrze: — W Zaw­iszy zagrałem prak­ty­cznie cały sezon, to dodało mi skrzy­deł, awan­sowal­iśmy i myślę, że ter­az będzie tylko lepiej.

Przyszłość Kami­la w Poz­na­niu leży w jego nogach i wyda­je się, że sam zain­tere­sowany zda­je sobie z tego sprawę: — Wszys­tko zależy od decyzji tren­era, od mojej postawy na treningach, w sparingach. Na pewno nie chcę siedzieć na ław­ce rez­er­wowych, chcę grać. Lech to mój klub, Poz­nań to moje mias­to, od małego chci­ałem tu grać. Ter­az dostanę kole­jną szan­sę i chcę ją wykorzystać.

Pozy­c­ja defen­sy­wnego pomoc­ni­ka w „Kole­jorzu” jest dość moc­no obsad­zona, tak więc Dry­gas będzie musi­ał stoczyć bój o swo­je miejsce w składzie z bardziej doświad­c­zony­mi już kolega­mi: — Rywal­i­zować o miejsce w składzie będę z Rafałem Murawskim i Łukaszem Trałką czyli dwoma pod­sta­wowy­mi defen­sy­wny­mi pomoc­nika­mi w Lechu, ale myślę, że powal­czę o ten pier­wszy skład i wierzę, że to się uda. Rafał i Łukasz na pewno nie odpuszczą, mają już swo­je miejsce w drużynie, grali dobrze przez cały sezon, ale na pewno powal­czę. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Debi­ut w Lechu przy­padł zawod­nikowi na mecz Ligi Mis­trzów prze­ci­wko Spar­cie Pra­ga w sezonie 10/11. Już wtedy mówiło się o wielkim tal­en­cie z Poz­na­nia: — Nie grzeb­my w tru­pach. Od mojego debi­u­tu minęło sporo cza­su. Zobaczymy jak zaprezen­tu­ję się ter­az na obozach, w treningach i sparingach. Okaże się za miesiąc.

Od tamtego spotka­nia w drużynie pozmieni­ało się sporo, zwłaszcza jeśli chodzi o per­son­a­lia: — Czu­je się tu dobrze, koledzy z szat­ni mnie tu pamię­ta­ją, więc serio jest bard­zo fajnie i mamy o czym ze sobą rozmawiać.

Jakie zatem są cele „Kole­jorza” na najbliższy sezon w Ekstrak­lasie i Europie: — Lech już parokrot­nie pokazy­wał, że jest w stanie daleko zajść w Lidze Europe­jskiej. Celem jest faza grupowa no i Ekstrak­lasa, na pewno zawal­czymy o „mis­trza”.

  BONUS 1259 PLN W STS  Odbierz Freebet 20 zł, 30 zł bez ryzyka i bonus 1200 zł. Typuj mecze Lecha na stronie www.STS.pl

Sponsor serwisu

  BONUS 1259 PLN W STS  

Odbierz 1259 zł i typuj mecze Lecha na www.STS.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress