31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.17min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kamiński: Chcemy wskoczyć na miejsce lidera

Kamiński: Chcemy wskoczyć na miejsce lidera

Już dzisi­aj podopieczni Macie­ja Sko­rży roze­gra­ją kole­jne spotkanie. Rywalem lechitów będzie Podbeskidzie Biel­sko-Biała, które pla­su­je się na 11 miejs­cu w ligowej tabeli

- Myślę, że przeanal­i­zowal­iśmy wszys­tkie moc­ne strony Podbeskidzia. Wal­czą zawsze do koń­ca i gra­ją do ostat­niego tchu. Są sil­ną drużyną, a przede wszys­tkim skuteczną i to nad tym pra­cow­al­iśmy w tym tygod­niu. Nie może­my sobie poz­wolić na stratę bramek, w ostat­nich meczach w końców­ce tra­cil­iśmy gole, a powin­niśmy dowieźć zwycięst­wo do koń­ca – mówił na kon­fer­encji Marcin Kamiński.

- Wiemy, że to nie będzie łatwy mecz, ale chce­my wygrać i udowod­nić, że nasza for­ma idzie w górę. Ostat­nie mecze może nie są najlep­sze w naszym wyko­na­niu, jed­nak u siebie pokazu­je­my, że nikt nie potrafi wywieźć stąd punk­tów i musimy to utrzy­mać – doda­je Kamyk.

Lech ostat­nio bard­zo szy­bko strzela bram­ki, ale też szy­bko je traci, przez co nie jest w stanie zgar­nąć w meczu trzech oczek – Jest to rzecz, którą musimy popraw­ić. W Warsza­w­ie stra­cil­iśmy bramkę w 90 min­u­cie z rzu­tu wol­nego. Uczu­lal­iśmy się na to, by być sku­pi­onym przez cały czas, nawet do 98 min­u­ty, jeśli będzie taka potrze­ba. W Kiel­cach też stra­cona bram­ka w ostat­nich sekun­dach meczu. Naprawdę nie wiem z czego to wyni­ka. Jeśli się prowadzi, to trze­ba dowieźć to do koń­ca. Jesteśmy dobrą drużyną, mądra i nie może­my sobie pozwalać, aby prze­ci­wnik łapał odd­ech. Błędy w defen­sy­wie kończą się bramką i ważne jest to, abyśmy się temu prze­ci­w­staw­ili jako drużyna.

Mecz z Podbeskidziem tak naprawdę kończy jesi­en­ną rundę spotkań. Za nami 14 kole­jek, a Lech wciąż musi gonić czołówkę tabeli. Rok temu miejsce miała taka sama sytu­ac­ja, a podzi­ał punk­tów  grupie mis­tr­zowskiej  nic nie dał – Nie jesteśmy zad­owoleni z miejs­ca na którym jesteśmy. Gdy­byśmy byli skon­cen­trowani do koń­ca w każdym meczu, bylibyśmy wyżej w tabeli. Mamy jeszcze kil­ka meczów do prz­er­wy i trze­ba się skupić, żeby je wygrać. Chce­my być blisko lid­era, a może nawet wskoczyć na to miejsce.

Do wspom­ni­anej prz­er­wy zimowej zostało pięć meczów, a więc jest szansa, że Kole­jorz zbliży się do lid­era ekstrak­lasy – Każde spotkanie w naszym wyko­na­niu jest coraz lep­sze. Potrafimy się dłużej utrzy­mać przy piłce, mamy więcej sytu­acji, a cała druży­na cieszy się grą. Jesteśmy w niezłej formie. Cieszymy się, że jutrze­jsze spotkanie nie jest ostatnim.

Po meczu z Górala­mi nastąpi prz­er­wa reprezen­ta­cyj­na. Pola­cy zagra­ją dwa mecze, z Gruzją oraz Szwa­j­car­ią. Czy tren­er Nawał­ka powoła do składu młodego lechitę? – Na razie o tym nie myślę. Najważniejsze jest to, by grać w klu­bie, usta­bi­li­zować for­mę i grać coraz lep­sze mecze. Jak będzie czas, że tren­er uzna, że powołanie się należy, to będę się cieszył. Ter­az jed­nak sku­pi­am się tylko na klu­bie, by każde spotkanie zagrać na wysokim poziomie – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.