07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.38min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kamiński: Potrzebna jest świeża krew

Kamiński: Potrzebna jest świeża krew

Dzisi­aj lechi­ci wylecą na drugie zgrupowanie do Tur­cji. Tym razem w Belek spędzą dwanaś­cie dni. Wraże­ni­a­mi po pier­wszym obozie pod wodzą Macie­ja Sko­rży dzielił się z nami Marcin Kamiński.

- Zazwyczaj do połud­nia mieliśmy siłown­ię, później trochę zajęć na boisku, by rozruszać nogi. Dru­gi tren­ing był głównie tak­ty­czny i biegowy. Wyglą­dało to fajnie, wszyscy byli dobrze przy­go­towani i nie było żad­nych prob­lemów – opisał zgrupowanie w Belek Marcin Kamiński.

Pod­czas pier­wszego obozu lechi­ci roze­grali dwa sparin­gi z mało wyma­ga­ją­cy­mi prze­ci­wnika­mi – Pod­czas tych meczów było widać, że tak­ty­cznie nie wyglą­da to najlepiej. Nie byliśmy zgrani i mieliśmy „ciężkie nogi”, ale myślę, że na tym drugim zgrupowa­niu wszys­tko będzie już doprowad­zone do per­fekcji. Będzie więcej pra­cy z piłka­mi i będziemy się już przy­go­towywać do rundy. Kole­jni spar­ing­part­nerzy będą już bardziej wyma­ga­ją­cy i na pewno będzie nam się z nimi lep­iej grało.

Obóz w Belek był pier­wszym zgrupowaniem pod wodzą Macie­ja Sko­rży. Czy zaję­cia z obec­nym trenerem różniły się do tych prowad­zonych przez Mar­iusza Ruma­ka? – Z każdym trenerem jest inaczej. Nie da się tego porów­nać, ocenić. Każdy tren­er ma swój obóz przy­go­towaw­czy i na pewno ter­az było coś innego. Trud­no to porówny­wać cho­ci­aż­by z Jarocin­em, bo wtedy pogo­da nie pozwalała nam trenować na boisku, tylko w hali. W Tur­cji było tak jak chcieliśmy – spędzil­iśmy czas i na siłowni i na boisku. Myślę, że ten moc­niejszy, trud­niejszy okres mamy już za sobą.

Do wznowienia ligi został niespeł­na miesiąc, wiosen­na zma­gania lechi­ci zaczną 14. lutego meczem  Pogo­nią Szczecin – Na tym drugim zgrupowa­niu musimy dobrze się przy­go­tować tak­ty­cznie  do tego ligowego meczu i tren­er będzie musi­ał wybrać jede­nastkę, która wyjdzie w tym pier­wszym spotka­niu. Na pewno to nie będzie łatwe, bo każdy będzie starał się wal­czyć o pier­wszy skład i miejmy nadzieję, że na tym drugim obozie obe­jdzie się bez kon­tuzji – mówi Kamiński.

Wszyscy cały czas czeka­ją na infor­ma­c­je, że do drużyny dołączył nowy zawod­nik. Póki co, kon­trakt  z Lechem pod­pisał tylko David Hol­man – My jesteśmy ter­az w takim składzie i jeżeli ktoś do nas dołączy to super, bo każ­da rywal­iza­c­ja na pozy­cji zwięk­sza chę­ci do tego, by znaleźć się na boisku. Potrzeb­na jest świeża kre­wa, ale jeśli nikt do nas nie dołączy, to nie będzie tragedii – kończy stop­er poz­nańskiej Lokomotywy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.