27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.13godz.19min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kamiński: Wydarzyć się może wszystko

Pojutrze Lech zagra ostat­ni raz w tej rundzie na włas­nym sta­dion­ie. Pode­jmie na Buł­garskiej Podbeskidzie Biel­sko-Biała. Z jed­nej strony, to tylko jede­nasty zespół w tabeli, z drugiej — niekoniecznie łatwy ryw­al, co udowod­nił już kil­ka razy w poty­czkach z Poz­na­ni­aka­mi, a patrząc na czołówkę tabeli, trze­ba przyz­nać rację Kamińskiemu, że wydarzyć się może wszystko…

Ostat­nia kole­j­ka była dla Lecha po raz kole­jny szczęśli­wa, ponieważ „Kole­jorz” wygrał z Polonią Warsza­wa. Emocjonu­jące były także kole­jne mecze tej kole­j­ki. Decy­dowały one bowiem o układzie czołów­ki tabeli, gdzie jest naprawdę cias­no, a różnice punk­towe min­i­malne. Poz­na­ni­aków czeka­ją jeszcze dwa spotka­nia. — Na pewno kole­j­ka była ciekawa. W piątek roze­gral­iśmy nasze spotkanie i byliśmy już spoko­jni. Mogliśmy ze spoko­jem obser­wować innych. Dzi­ało się jak się dzi­ało. Legia zremisowała, Śląsk wygrał i wszys­tko w tabeli się spłaszczyło jeszcze bardziej, wszys­tko jest jeszcze bliżej. Zobaczymy jak to będzie, jeszcze dwie kole­j­ki zostały. Czas pokaże – mówił Marcin Kamiński.

Lech, który do tej pory gro­madz­ił na swoim kon­cie zwycięst­wa, musi zdobyć jeszcze 6 punk­tów, a więc kom­plet. Przy­dał­by się na to jak­iś sposób albo może recep­ta. — Żad­nej recep­ty na najbliższe dwa mecze jeszcze na razie nie ma. Na pewno trze­ba grać kon­sek­went­nie z tyłu, bo to przynosi skut­ki. Gramy spoko­jniej w defen­sy­wie, a w ofen­sy­wie wtedy zawsze jest jakaś akc­ja i strze­lamy bram­ki. W końcu nie mamy z tym prob­lemów – komen­tował „Kamyk”.

Dwa ostat­nie mecze, z dwoma druży­na­mi, które zna­j­du­ją się raczej w dole tabeli. Teo­re­ty­czne to może ułatwić sytu­ację Lecha, który w tej chwili może pokusić się nawet o walkę o mis­tr­zost­wo. — Myślę, że to nie jest do koń­ca kom­for­towa sytu­ac­ja, bo mimo wszys­tko Podbeskidzie i Widzew będą grały o zwycięst­wo, cho­ci­aż już bardziej na luzie, bo nie mają już nic do strace­nia, to my cały czas wal­czymy. Troszeczkę ciśnie­nie będziemy mieli, bo musimy koniecznie wygrać – dopowiedzi­ał Marcin Kikut.

Czy wobec tego Lech zdobędzie w tym roku tytuł Mis­trza? — Zobaczymy co będzie, bo wydarzyć się może wszys­tko, tak jak my zdoby­wal­iśmy mis­tr­zost­wo w 2010 roku w wielkim szczęś­ciu.  Tak w tym roku zobaczymy jak będzie – zakończył Kamiński.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.