06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.51min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kapitan żegna się z Kolejorzem

Kapitan żegna się z Kolejorzem

Kole­jny z wychowanków Lecha Poz­nań zde­cy­dował się opuś­cić stolicę Wielkopol­s­ki i zmienić w tym okienku bar­wy klubowe. Tym razem mowa o Tomaszu Kędziorze — kap­i­tanie Kole­jorza oraz Reprezen­tacji Pol­s­ki U21.

23-let­ni obroń­ca swo­ją dal­sza piłkarską kari­erę będzie kon­tyn­uował w Dynamie Kijów, z którym związał się cztero­let­nią umową. Lech ma na tym trans­ferze zaro­bić 1.5 mil­iona Euro.

fot. Twitter.pl

Kędzio­ra w niebiesko-białych barwach roze­grał pon­ad 150 spotkań, zdoby­wa­jąc w nich 10 bramek. Dodatkowo 12 razy poma­gał kole­gom znaleźć drogę do siat­ki. Obroń­ca ma na swoim kon­cie mis­tr­zost­wo Pol­s­ki wywal­czone w sezonie 2014/2015 oraz dwa SuperPuchary.

-Dzięku­ję Lechowi za piękne lata pełne sukcesów i wspani­ałych wspom­nień. Przeżyłem na Buł­garskiej najws­panial­sze chwile życia, może kiedyś wrócę, bo nie wygrałem Pucharu Pol­s­ki. Ter­az czas rozpocząć nowy etap. Bard­zo się cieszę, że będę miał możli­wość grać dla takiego klubu jak Dynamo. Mam tu zapewnione wszys­tko, żeby móc w spoko­ju pod­nosić swój poziom i stać się lep­szym piłkarzem. Klub ma wobec mnie bard­zo wielkie nadzieje, a ja dam z siebie 100 %, żeby nie zaw­ieść i szy­bko stać się ważnym zawod­nikiem. Od dziec­ka marzyłem o tym, żeby pewnego dnia zagrać w Lidze Mis­trzów. Ter­az to marze­nie może się spełnić. Tylko ode mnie zależy czy się uda, ale na pewno będę na to ciężko pra­cow­ał. Wierzę, że z Dynamem osiąg­niemy wiele sukcesów w nad­chodzą­cym sezonie — czy­tamy na łamach agencji menadżerskiej.

Ken­di do Poz­na­nia trafił w 2010 roku, gdzie wys­tępował w Młodej Ekstrak­lasie. Z kolei w Ekstrak­lasie zade­bi­u­tował dwa lata później, zmieni­a­jąc Huber­ta Wołąkiewicza w prze­granym 0:2 meczu z Jagiel­lonią Białytsok.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.