02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.8godz.11min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kapitan żegna się z Kolejorzem

Kapitan żegna się z Kolejorzem

Kole­jny z wychowanków Lecha Poz­nań zde­cy­dował się opuś­cić stolicę Wielkopol­s­ki i zmienić w tym okienku bar­wy klubowe. Tym razem mowa o Tomaszu Kędziorze — kap­i­tanie Kole­jorza oraz Reprezen­tacji Pol­s­ki U21.

23-let­ni obroń­ca swo­ją dal­sza piłkarską kari­erę będzie kon­tyn­uował w Dynamie Kijów, z którym związał się cztero­let­nią umową. Lech ma na tym trans­ferze zaro­bić 1.5 mil­iona Euro.

fot. Twitter.pl

Kędzio­ra w niebiesko-białych barwach roze­grał pon­ad 150 spotkań, zdoby­wa­jąc w nich 10 bramek. Dodatkowo 12 razy poma­gał kole­gom znaleźć drogę do siat­ki. Obroń­ca ma na swoim kon­cie mis­tr­zost­wo Pol­s­ki wywal­czone w sezonie 2014/2015 oraz dwa SuperPuchary.

-Dzięku­ję Lechowi za piękne lata pełne sukcesów i wspani­ałych wspom­nień. Przeżyłem na Buł­garskiej najws­panial­sze chwile życia, może kiedyś wrócę, bo nie wygrałem Pucharu Pol­s­ki. Ter­az czas rozpocząć nowy etap. Bard­zo się cieszę, że będę miał możli­wość grać dla takiego klubu jak Dynamo. Mam tu zapewnione wszys­tko, żeby móc w spoko­ju pod­nosić swój poziom i stać się lep­szym piłkarzem. Klub ma wobec mnie bard­zo wielkie nadzieje, a ja dam z siebie 100 %, żeby nie zaw­ieść i szy­bko stać się ważnym zawod­nikiem. Od dziec­ka marzyłem o tym, żeby pewnego dnia zagrać w Lidze Mis­trzów. Ter­az to marze­nie może się spełnić. Tylko ode mnie zależy czy się uda, ale na pewno będę na to ciężko pra­cow­ał. Wierzę, że z Dynamem osiąg­niemy wiele sukcesów w nad­chodzą­cym sezonie — czy­tamy na łamach agencji menadżerskiej.

Ken­di do Poz­na­nia trafił w 2010 roku, gdzie wys­tępował w Młodej Ekstrak­lasie. Z kolei w Ekstrak­lasie zade­bi­u­tował dwa lata później, zmieni­a­jąc Huber­ta Wołąkiewicza w prze­granym 0:2 meczu z Jagiel­lonią Białytsok.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.