27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.19godz.48min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kędziora: Każde spotkanie z warszawiakami jest superważne dla całej Wielkopolski

Kędziora: Każde spotkanie z warszawiakami jest superważne dla całej Wielkopolski

Na początku obec­nego sezonu Tomasz Kędzio­ra nie jest w tak dobrej dys­pozy­cji jak przed rokiem. 

W czwartek wiec­zorem poz­na­ni­a­cy pokon­ali w trze­ciej rundzie Ligi Europy ACF Fiorenti­na 2:1. Pomi­mo prob­lemów z wylotem z Wielkopol­s­ki lechi­ci w dobrych humorach wró­cili do Poza­nia. – Około pier­wszej  byliśmy na Ław­icy i od razu roz­jechal­iśmy się do domów. Zaraz kole­jny tren­ing i kole­jny mecz – przyz­na­je Tomasz Kędzio­ra. — Myślę, że każde zwycięst­wo budu­je. Wygral­iśmy z Fiorentiną, to dobra druży­na. Mam nadzieje, że będzie to punkt zwrot­ny w sezonie i od ter­az będzie już tylko dobrze. Zro­bil­iśmy super robotę. Ter­az trze­ba zejść na ziemię i myśleć o lidze. Musimy to jak najszy­b­ciej zmienić – doda­je

Już w niedzielę lechi­ci jadą do Warsza­wy na spotkanie z wicemistrzem Pol­s­ki. W poprzed­nim sezonie „Wojskowi” tylko raz pokon­ali zespół Kole­jorza – w finale Pucharu Pol­s­ki na Sta­dion­ie Nar­o­dowym. — Myślę, ze to będzie kole­jne trudne spotkanie z Legią. Ja nie grałem jeszcze z nimi łatwego meczu. Dla nas to bard­zo ważny mecz. Każde spotkanie z warsza­w­iaka­mi jest super­ważne dla całego regionu, dla całej Wielkopol­s­ki – oce­nia prawy obrońca.

Młodzieżowy reprezen­tant Pol­s­ki nie chce wskazy­wać fawory­ta tabeli. Patrząc po obec­nym rozkładzie sił to gospo­darze są w lep­szej sytu­acji. — Myślę, że w tam­tym sezonie oprócz finału Pucharu Pol­s­ki nie prze­gral­iśmy z Legią. Wojskowi są wysoko w tabeli. Patrząc na to oni są fawory­tem. Takie mecze różnie się układa­ją – oce­nia kap­i­tan U‑21.

Po dwu­nas­tu kole­jkach Ekstrak­lasy Lech pla­su­je się na ostat­nim miejs­cu w ligowej tabeli. Mis­tr­zowie Pol­s­ki mają na swoim kon­cie zaled­wie sześć punk­tów. — Każdy moment jest dobry na to, aby odbić się od dna. Każdy mecz jest ważny. Wiemy, w jakim miejs­cu się zna­j­du­je­my i wiemy, co musimy zro­bić – pod­kreśla Kędziora.

W poprzed­nim sezonie młody zawod­nik wygry­wał miejsce w składzie z Keb­bą Ceesay’em, który nie mógł powró­cić do pełni sił po kon­tuzji. Obec­nie sytu­ac­ja prezen­tu­je się nieco inaczej. - Z Keb­bą łączy mnie zwykła sportowa rywal­iza­c­ja. Gramy do jed­nej bram­ki. Zobaczmy jak będzie dalej. Ja zro­bię wszys­tko, żeby tren­er na mnie postaw­ił – zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.