02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.15godz.52min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kędziora: Niemcy byli do ogrania

Kędziora: Niemcy byli do ogrania

Kadra U20 prowad­zona przez Marci­na Dornę prze­grała wczo­raj w Szczecinie z równo­latka­mi z Niemiec 0:2 w ramach Turnieju Czterech Nar­o­dów. Tomek Kędzio­ra roze­grał pełne spotkanie, a Darek Formel­la zmieniony został w 63. minucie.

Niem­cy nie byli wyraźnie lep­si od Biało-czer­wonych, mimo to potrafili strzelić dwa gole. Pier­wsza bram­ka padła w momen­cie dekon­cen­tracji w obronie, a dru­ga po rzu­cie karnym, który nie powinien zostać podyk­towany – Niem­cy byli do ogra­nia. My mieliśmy swo­je sytu­acje, ale nam nie wyszło. Stra­cil­iśmy bramkę po rzu­cie karnym, którego sędzia wcale nie musi­ał dyk­tować. Naprawdę szko­da tego meczu – przyz­nał tuż po meczu Kędziora.

Bard­zo dużo sytu­acji pod bramką rywala miał Mar­iusz Stępińs­ki, ale zawod­nikowi krakowskiej Wisły nie udało się pokon­ać golkipera naszych zachod­nich sąsi­adów. Okazję na trafie­nie do siat­ki w pier­wszej połowie spotka­nia miał Darek Formel­la, ale pił­ka po jego strza­le pole­ci­ała nad bramką – Zabrakło nam skutecznoś­ci. Gdy­byśmy wyko­rzys­tali swo­je okaz­je, pokusilibyśmy się nawet o zwycięstwo.

Biało-czer­wonym zostało do roze­gra­nia jeszcze jed­no spotkanie. Na wios­nę zmierzą się z Niem­ca­mi na ich tere­nie. Co młody obroń­ca może powiedzieć o całym turnieju? – Pod­sumować turniej będę mógł dopiero po ostat­nim meczu. Jeszcze wszys­tko się może zdarzyć. Nie wiado­mo kto zajmie które miejsce – przyz­na­je Kendi.

Kędzio­ra wys­tąpił w dwóch reprezen­tac­jach młodzieżowych. Z kadrą U21 wal­czył o awans na ME, a z  U20 w Turnieju Czterech Nar­o­dów – Czu­ję rozczarowanie, bo w kadrze U21 nie wygral­iśmy swo­jej grupy i nie zagramy w mis­tr­zost­wach europy. Kadra U20 wyglą­da całkiem obiecu­ją­co i mam nadzieję, że będzie tylko lep­iej – patrzy w przyszłość z optymizmem.

W kadrze U20 to właśnie Kędzio­ra pełni funkcję kap­i­tana, ale jak sam mówi, jego rola na boisku się nie zmieniła – Cały czas gram tak samo. Nieważne, czy mam opaskę, czy jej nie mam. Chcę poma­gać chłopakom na boisku i staram się z tego jak najlepiej wywiązy­wać – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.