27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.17godz.17min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kędziora: Niemcy byli do ogrania

Kędziora: Niemcy byli do ogrania

Kadra U20 prowad­zona przez Marci­na Dornę prze­grała wczo­raj w Szczecinie z równo­latka­mi z Niemiec 0:2 w ramach Turnieju Czterech Nar­o­dów. Tomek Kędzio­ra roze­grał pełne spotkanie, a Darek Formel­la zmieniony został w 63. minucie.

Niem­cy nie byli wyraźnie lep­si od Biało-czer­wonych, mimo to potrafili strzelić dwa gole. Pier­wsza bram­ka padła w momen­cie dekon­cen­tracji w obronie, a dru­ga po rzu­cie karnym, który nie powinien zostać podyk­towany – Niem­cy byli do ogra­nia. My mieliśmy swo­je sytu­acje, ale nam nie wyszło. Stra­cil­iśmy bramkę po rzu­cie karnym, którego sędzia wcale nie musi­ał dyk­tować. Naprawdę szko­da tego meczu – przyz­nał tuż po meczu Kędziora.

Bard­zo dużo sytu­acji pod bramką rywala miał Mar­iusz Stępińs­ki, ale zawod­nikowi krakowskiej Wisły nie udało się pokon­ać golkipera naszych zachod­nich sąsi­adów. Okazję na trafie­nie do siat­ki w pier­wszej połowie spotka­nia miał Darek Formel­la, ale pił­ka po jego strza­le pole­ci­ała nad bramką – Zabrakło nam skutecznoś­ci. Gdy­byśmy wyko­rzys­tali swo­je okaz­je, pokusilibyśmy się nawet o zwycięstwo.

Biało-czer­wonym zostało do roze­gra­nia jeszcze jed­no spotkanie. Na wios­nę zmierzą się z Niem­ca­mi na ich tere­nie. Co młody obroń­ca może powiedzieć o całym turnieju? – Pod­sumować turniej będę mógł dopiero po ostat­nim meczu. Jeszcze wszys­tko się może zdarzyć. Nie wiado­mo kto zajmie które miejsce – przyz­na­je Kendi.

Kędzio­ra wys­tąpił w dwóch reprezen­tac­jach młodzieżowych. Z kadrą U21 wal­czył o awans na ME, a z  U20 w Turnieju Czterech Nar­o­dów – Czu­ję rozczarowanie, bo w kadrze U21 nie wygral­iśmy swo­jej grupy i nie zagramy w mis­tr­zost­wach europy. Kadra U20 wyglą­da całkiem obiecu­ją­co i mam nadzieję, że będzie tylko lep­iej – patrzy w przyszłość z optymizmem.

W kadrze U20 to właśnie Kędzio­ra pełni funkcję kap­i­tana, ale jak sam mówi, jego rola na boisku się nie zmieniła – Cały czas gram tak samo. Nieważne, czy mam opaskę, czy jej nie mam. Chcę poma­gać chłopakom na boisku i staram się z tego jak najlepiej wywiązy­wać – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.