01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.51min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kędziora: Patrzeć w przyszłość z podniesioną głową

Kędziora: Patrzeć w przyszłość z podniesioną głową

Reprezen­tac­ja Pol­s­ki do lat 21 jutro w Lublin­ie zagra z równo­latka­mi ze Szwecji w swoim drugim meczu w grupie A pod­czas mis­tr­zostw Europy.

W barwach Trzech Koron wys­tąpi jutro Paweł Cibic­ki. Napast­nik Szwecji grał w reprezen­tac­jach U19 oraz U20 dla Pol­s­ki, jed­nak rok temu postanow­ił reprezen­tować kraj, w którym się urodz­ił, cho­ci­aż jego rodz­ice są Polaka­mi. On sam posi­a­da zarówno pol­skie jak i szwedzkie oby­wa­telst­wo.  - Paweł przy­jechał na zgrupowanie kadry u20 przed meczem z Niem­ca­mi jako nowy zawod­nik, potem już nie wró­cił, ale nie mamy poję­cia dlaczego — przyz­nał na przed­mec­zowej kon­fer­encji kap­i­tan kadry, Tomasz Kędziora.

Po piątkowej porażce ze Słowaka­mi biało-czer­wonym nie pozosta­je nic innego, jak wygrać jutrze­jsze star­cie i zachować szanse na awans do pół­fi­nału. — Mieliśmy anal­izę meczu ze Słowacją, wyciągnęliśmy wnios­ki. Mamy za sobą tren­ing, morale poszły w górę, na pewno pod­bu­dowali nas kibice, którzy byli na naszym treningu i cały czas nas wspiea­ją. Czuć to, a my chce­my się pokazać z dobrej strony, zre­wanżować się za porażkę, zro­bić swo­je i patrzeć w przyszłość z pod­nie­sioną głową.

- Gdy­by nie było motywacji, to nas już by tutaj nie było. Turniej dopiero się zaczął i wszys­tko jest w naszych rękach. Przed nami mecz ze Szwecją i sku­pi­amy się tylko na tym. Chce­my wygrać, bo to nas utrzy­ma przy życiu. To jest najważniejsze, a motywac­ja jest ogrom­na i chce­my rewanżu — dodał z kolei Daw­id Kownacki.

Czy to, że ekipa Marci­na Dorny, nie grała meczów elim­i­na­cyjnych spowodowało, że piątke star­cie nie stało na najwyższym poziomie? — Takie mecze o punk­ty były­by dobrym sprawdzianem. Ekipy, które wygrały elim­i­nac­je, to bard­zo dobre zespoły, ale my też gral­iśmy sparin­gi z wyma­ga­ją­cy­mi rywala­mi — zakończył Ken­di.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.