10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.1min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kibole lepsi w derbach!

Kibole lepsi w derbach!

Druży­na Wiary Lecha wygrała z Polonią Poz­nań 2:1. Wynik pozy­ty­wny, cho­ci­aż nie brakowało ner­wów na bram­ce gospo­darzy. Naj­gorsze w tym spotka­niu było jed­nak to, że przez pier­wsze 30 min­ut Kibole powin­ni wpakować prze­ci­wnikom min­i­mum 3 bram­ki, a udało się strzelić tylko jed­ną. Po poprzed­nim spotka­niu ze Spójnią Strykowo, gdzie nic nie dzi­ałało w drużynie Kiboli, widać że ten tydzień był naprawdę bard­zo dobrze przepra­cow­any. a efek­ty mogliśmy oglą­dać wczoraj.

W 5. min­u­cie J. Makows­ki dośrod­kował w pole karne. gdzie na piłkę czekał Gór­czak. Nieste­ty, napast­nik DWL swoim strza­łem głową skierował piłkę pon­ad poprzeczkę. Kole­jną okazję na otworze­nie wyniku miał Sł. Makows­ki, który zde­cy­dował się na strzał z dys­tan­su, jed­nak jego uderzenia nie było do koń­ca celne.

Pier­wszą bramkę strzelił w 21. min­u­cie niewiary­god­nie skuteczny w tym sezonie Niedźwiedz­ki, który nie raz zach­wycił kibiców wspani­ały­mi bramka­mi z dys­tan­su. Nie inaczej było i w trak­cie tego meczu. Młody pomoc­nik DWL będąc przed polem karnym spo­jrzał tylko w stronę bram­ki i bez zas­tanowienia uderzył fut­bolówkę. Ta mija­jąc lin­ię bramkową odbiła się jeszcze od słup­ka. Przyszło upragnione prowadze­nie, jed­nak najtrud­niejsze nadal było jeszcze przez podopieczny­mi tren­era Wróblewskiego.

Kil­ka min­ut później piłkę z bram­ki wycią­gać musi­ał Kacz­marek. W 28. min­u­cie po indy­wid­u­al­nych błę­dach prze­ci­wni­cy zdołali wyrów­nać po sytu­acji sam na sam.

Kibole przed prz­er­wą mieli jeszcze okazję do ponownego wyjś­cia na prowadze­nie, jed­nak strzał Krys­tkowia­ka nie był celny.

Po prz­er­wie zro­biło się ner­wowo. W 46. min­u­cie prze­ci­wni­cy kole­jny raz zdołali wykre­ować sobie sytu­ację sam na sam, jed­nak tym razem Kacz­marek zdołał pow­strzy­mać rywala. Na ław­ce DWL robiło się coraz głośniej. Tren­er Wróblews­ki co chwila pokazy­wał swoim zawod­nikom, jak wiele błędów w roze­gra­niu pokazu­ją. Cier­pli­wość tren­era, który z natu­ry jest spoko­jnym człowiekiem zaczy­nała się kończyć. Na szczęś­cie udało się wyjść na prowadze­nie po bard­zo dobrej akcji Kiboli.

W 65. min­u­cie Smu­ra będąc na prawym skrzy­dle zagrał na bliższy słu­pek St. Makowskiego, który zdołał wyprzedz­ić prze­ci­wni­ka i wpakować piłkę do siat­ki. Zawod­ni­cy Wiary Lecha musieli dociągnąć ten wynik do koń­ca, co nie było łatwe, jed­nak udało się to osiągnąć.

Ważne trzy punk­ty moż­na dopisać Kibolom do tabeli.

Druży­na Wiary Lecha — Polo­nia Poz­nań 2:1

Bram­ki: Niedźwiedz­ki 21′, St. Makows­ki 65′; prze­ci­wnik 28′

Żółte kart­ki: Adamski

DWL: Kacz­marek — Krys­tkowiak, Olaszczyk, Łaszyńs­ki, Sł. Makows­ki (73. Gra­jkows­ki) — Adams­ki, J. Makows­ki — Niedźwiedz­ki (85. Kuznow­icz), Smu­ra, St. Makows­ki — Gór­czak (60. Frankiewicz)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.