01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.42min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kibole oddali hołd bohaterom

Punk­tu­al­nie o godzinie 17 kibice Lecha złożyli znicze pod poz­nański­mi krzyża­mi, a następ­nie odśpiewali hymn oraz odpalili sym­bol­iczne race. W ten sposób odd­ali cześć pow­stań­com z Czer­w­ca 1956 roku, którzy 55 lat temu wys­zli na ulice. Jako pier­wsi zbun­towali się prze­ci­wko władzy, za co wielu z nich spotkała cięż­ka kara.

 

Od samego rana kibice składali kwiaty oraz pamiątkowe znicze w his­to­rycznych miejs­cach Poz­na­nia. Punk­tem kul­mi­na­cyjnym tych obchodów było spotkanie pod poz­nański­mi krzyża­mi na Placu im. Adama Mickiewicza.

- Musimy pamię­tać o bohat­er­ach, którzy wys­zli na ulice. Jeśli tego nie zro­bimy, to za kil­ka lat zapom­n­imy o Czer­w­cu ’56 — mówił Jarosław Pucek, członek sto­warzyszenia Wiara Lecha. - Mam nadzieję, że w przyszłych lat­ach będzie nas coraz więcej i nadal będziemy pamię­tać o his­to­rycznych wydarzeni­ach - dodał.

To nie pier­wsza taka inic­jaty­wa fanów Lecha. W grud­niu odpalili oni 700 rac z okazji wybuchu Pow­sta­nia Wielkopol­skiego, a później zor­ga­ni­zowali Marsz Rot­mistrza za jego zakończe­nie. Wcześniej przy­go­towywali okazjon­alne sek­torów­ki, upamięt­ni­a­jące te dwa niezwyk­le ważne dla his­torii Poz­na­nia i Wielkopol­s­ki, zdarzenia.

Wkrótce zdję­cia z tego wydarzenia.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.