31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.30min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kibole pokazali siłę z Mosiną

Kibole pokazali siłę z Mosiną

Druży­na Wiary Lecha wygrała mecz z 1920 Mosi­na 3:1. Podopieczni tren­era Wróblewskiego zagrali dwie odmi­enne połowy. Pier­wsza część gry to przede wszys­tkim niemoc strz­elec­ka i liczne niewymus­zone błędy, które kończyły się niebez­pieczny­mi kontrami.

Pier­wsze min­u­ty to znacz­na przewa­ga DWL. Kibole od razu ruszyli do przo­du chcąc szy­bko otworzyć wynik i do koń­ca kon­trolować spotkanie. Kil­ka sytu­acji miał Piotr Makows­ki, ale nie był w stanie pokon­ać bramkarza Mosiny.

W 15. min­u­cie zro­biło się gorą­co pod bramką DWL. Po błędzie Łaszyńskiego piłkę prze­jął zawod­nik goś­ci i znalazł się w sytu­acji sam na sam z bramkarzem, jed­nak nie zdołał pokon­ać Juchacza.

W 39 min­u­cie na prowadze­nie mogli wyjść gospo­darze. Na lewym skrzy­dle wyśmieni­cie minął prze­ci­wni­ka Niedźwiedz­ki i doskonale wstrzelił piłkę w pole karne do Pio­tra Makowskiego. Napast­nik przed odd­aniem strza­łu pośl­izgnął się i trafił nieczys­to w piłkę.

Dru­ga połowa to przede wszys­tkim lep­sza orga­ni­za­c­ja w szere­gach Kiboli. Już 10 min­ut po gwiz­d­ku po skład­nej akcji do faulu w polu karnym musi­ał się posunąć defen­sor Mosiny. Arbiter spotka­nia bez zas­tanowie­nie wskazał na “wap­no”. Do “11” pod­szedł kap­i­tan DWL Maciej Łaszyńs­ki, który pewnie wyko­rzys­tał rzut karny i na początku drugiej połowy otworzył wynik.

W 75. min­u­cie pod­wyższyć wynik mógł chwilę wcześniej wprowad­zony Pawlaczyk, który strza­łem sprzed pola karnego zaskoczył bramkarza goś­ci. Ten instynk­town­ie wybił piłkę na róg.

W 77. min­u­cie doskon­ałym strza­łem popisał się młody Niedźwiedz­ki. Pomoc­nik DWL po przyję­ciu pił­ki w środ­kowej częś­ci boiska z 30 metrów, bez roz­biegu “krop­nął” w piłkę, a ta niespodziewanie pole­ci­ała pod poprzeczkę. Golkiper Mosiny na początku chci­ał inter­we­niować, jed­nak myślał, że fut­bolówka nie leci w światło bramki.

Prze­ci­wni­ka w 88. min­u­cie dobił jeszcze Kuznow­icz, który po złym wyrzu­cie defen­so­ra z autu, prze­jął piłkę i wpisał się na listę strzelców.

Bramkę hon­orową zawod­ni­cy 1920 Mosi­na zdobyli w 90. min­u­cie po fatal­nym błędzie Juchacza, który sfaulował napast­ni­ka goś­ci w polu karnym. Była to o tyle zła decyz­ja, że prze­ci­wnik miał już na tyle ostry kąt, że nie był w stanie w znaczny sposób zagroz­ić bram­ce DWL. Goś­cie pewnie wyko­rzys­tali podarowaną “11”.

Druży­na Wiary Lecha — 1920 Mosi­na 3:1

Bram­ki: 55′ Łaszyńs­ki, 77′ Niedźwiedz­ki, 88′ Kuznow­icz; 90′

DWL: Juchacz — M. Nowak, Łaszyńs­ki, Olaszczyk, Krys­tkowiak — J. Makows­ki, Woj­ciechows­ki (46. Szen­feld [56. Kuznow­icz]) — Kwaśnik, St. Makows­ki, Niedźwiedz­ki (83. Matysik) — P. Makows­ki (70. Pawlaczyk)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.