27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
49dn.13godz.41min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kibole w niemocy. Czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa

Kibole w niemocy. Czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa

W prze­dostat­niej kole­jce rundy jesi­en­nej Druży­na Wiary Lecha pojechała na swój trzy­nasty wyjaz­dowy mecz w tym sezonie. Kibole pod opieką tren­era Dar­iusza Kus­to­nia wysoko prze­grali z szóstą drużyną w tabeli.

Już od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego gospo­darze bard­zo wysoko naciskali na Drużynę Wiary Lecha. W drugiej min­u­cie bard­zo blisko strace­nia bram­ki byli kibole. Po wyrzu­cie z autu z wysokoś­ci pola karnego w “szes­nastce” znalazł się z piłką niepil­nowany napast­nik Vit­covii i uderzył na bramkę. Bramkarz Wiary Lecha obronił strzał, a później fut­bolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Po kwad­ran­sie gry pier­wszą skład­ną akcję wyprowadz­iła druży­na goś­ci. Sędzia asys­tent pod­niosła wtedy chorągiewkę ku zdzi­wie­niu wyb­ie­ga­jącego na czys­tą pozy­cję Smury. Kil­ka min­ut później zdzi­wiona była już cała druży­na, bo po rzu­cie rożnym najwyżej wyskoczył zawod­nik Vit­covii i strza­łem z głowy skierował piłkę do bram­ki. Wiara Lecha prze­gry­wała 1:0 po kole­jnej w tym sezonie bram­ce stra­conej po stałym frag­men­cie gry.

Po pół godziny gry znów obudzili się zawod­ni­cy DWL. Po skład­nej akcji przed szan­są strza­łu z dys­tan­su znalazł się Woj­ciechows­ki. Pomoc­nik kiboli uderzył jed­nak w sam środek bram­ki, gdzie piłkę prze­jął golkiper gospo­darzy. Min­utę później zakotłowało się pod bramką Juchacza. Bezrad­ni obroń­cy Wiary Lecha dop­uś­cili do strza­łu jed­nego z gospo­darzy i ten mógł odd­ać strzał. Nie pomogła już inter­wenc­ja bramkarza i po kon­tak­cie z rękawica­mi golkipera kiboli fut­bolówka wturlała się do jego bramki.

Na kil­ka min­ut przed końcem pier­wszej połowy kibole trafili do bram­ki Vit­covii, ale sędzia główny wcześniej zasyg­nal­i­zował faul jed­nego z lechitów i gol Pio­tra Makowskiego nie został uznany. Uznana została nato­mi­ast bram­ka gospo­darzy po rzu­cie wol­nym zza pola karnego. Jeden z rywali kiboli moc­no uderzył ze sto­jącej pił­ki po długim rogu i Druży­na Wiary Lecha schodz­iła do szat­ni z opuszc­zony­mi głowami.

W drugiej połowie podopieczni tren­era Kus­to­nia zagrali już nieco odważniej. W ich poczy­na­ni­ach było moż­na zauważyć więcej zde­cy­dowa­nia. Już trzy min­u­ty po wznowie­niu gry przed szan­są znalazł się Kuznow­icz. Prawy pomoc­nik Drużyny Wiary Lecha uderzył pros­to w bramkarza. W 55. min­u­cie uderzał także Smu­ra, który min­i­mal­nie chy­bił po poda­niu Pio­tra Makowskiego.

Po godzinie gry marzenia zawod­ników Drużyny Wiary Lecha o naw­iąza­niu kon­tak­tu z Vit­cov­ią prysły. Dokład­nie w 62. min­u­cie główką na bramkę Juchacza uderzał jeden z napast­ników gospo­darzy. Pił­ka odbiła się od poprzecz­ki i wró­ciła na boisko, by później nieszczęśli­wie odbić się od kap­i­tana Wiary Lecha i wpaść do bramki.

Chwilę wcześniej plac gry opuś­cił Witold Wróż- Ze swo­jego drugiego wys­tępu na tym szczeblu zawod­nik kiboli z pewnoś­cią zapamię­ta jego ostat­nią akcję. Zszedł wtedy z piłką do środ­ka i z okolic 16. metra odd­ał strzał. Wykończe­nie nie było jed­nak najlep­sze w jego wyko­na­niu, bo pił­ka znacznie minęła się z bramką.

Na pięt­naś­cie min­ut przed końcem spotka­nia druży­na tren­era Kus­to­nia straciła piątą bramkę. Gol padł po ewident­nym “spalonym” strzel­ca, co umknęło asys­tentce sędziego. Kon­trow­er­syj­na decyz­ja o nie wskaza­niu pozy­cji spalonej spotkała się z protes­ta­mi zawod­ników Wiary Lecha, za co jeden z nich został wyrzu­cony z boiska.

Wynik spotka­nia nie uległ już zmi­an­ie. Kończą­cy w “dziesiątkę” kibole polegli 5:0 z zespołem Vit­covii. W barwach gospo­darzy wys­tępował Walde­mar Przy­si­u­da- były napast­nik Lecha Poz­nań, Warty Poz­nań i Unii Swarzędz. Obec­nie gra także w Old­bo­jach Kole­jorza. W niebiesko-białych barwach zagrał w 44 spotka­ni­ach i strzelił w nich 6 bramek.

Za tydzień podopiecznych tren­era Kus­to­nia czeka ostat­ni mecz tej rundy. W sobotę o godzinie 14:00 na sta­dion­ie przy uli­cy Gdańskiej spróbu­ją się przeła­mać z prze­dostat­nią drużyną w tabeli- Kłosem Zaniemyśl.

 

Vit­covia Witkowo — K.K.S. Wiara Lecha 5:0 (3:0)

Bram­ki: 23′, 34′, 42′, 62′ (sam.), 74′- gospodarze

Żółte kart­ki: 12′, 46′ — gospodarze

Czer­wona kart­ka: 75′ Smura

DWL: Juchacz — Krys­tkowiak, Pawlaczyk, Sł. Makows­ki — Kuznow­icz, Adams­ki (67. Gór­czak), Łaszyńs­ki (80. Nowak), Wróż (60. Niedźwiedz­ki)- Woj­ciechows­ki, Smu­ra, P. Makowski

 

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.