31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.11min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kibole znowu lepsi w derbach Poznania!

Kibole znowu lepsi w derbach Poznania!

W ósmej kole­jce nad­szedł czas na trze­cie w tym sezonie der­by Poz­na­nia z udzi­ałem Drużyny Wiary Lecha. Kibole zwyciężyli 2:1 z Polonią Poz­nań na boisku w pobliżu dwor­ca Poz­nań Wschód  w jede­nastym z rzę­du spotka­niu na wyjeździe. Gole dla kiboli zdobyli Michał Niedźwiedz­ki i Stanisław Makowski.

Druży­na Wiary Lecha prowad­zona przez tren­era Dar­iusza Kus­to­nia przeła­mała się po środowej porażce w Pucharze Pol­s­ki i szy­bko narzu­ciła Polonii Poz­nań swo­je warun­ki i już w pier­wszej min­u­cie pił­ka po uderze­niu Jana Makowskiego prz­ele­ci­ała tuż obok bram­ki. Kil­ka min­ut później do Niedźwiedzkiego zgrał jeden z kiboli, a skrzy­dłowy Wiary Lecha bez zas­tanowienia przyłożył po długim rogu. Bramkarz gospo­darzy nie zdążył nawet odprowadz­ić pił­ki wzrok­iem, a kibole cieszyli się z prowadzenia.

Dziesięć min­ut później mogło być już nawet 2:0 dla lechitów. Po rzu­cie wol­nym poje­dynek główkowy zwyciężył Adams­ki i zgrał do niepil­nowanego w polu karnym Łaszyńskiego. Kap­i­tan DWL nie zachował zim­nej krwi i uderzył pon­ad poprzeczką. Zawod­ni­cy gospo­darzy nie potrafili stworzyć sobie w pier­wszej połowie ani jed­nej klarownej sytu­acji, a po połowie godziny gry blisko strze­le­nia gola znów był zawod­nik goś­ci. Kom­bi­na­cyjną akcję zmon­towali Jan i Piotr Makows­cy. Po krótkim słup­ku na bramkę uderzył ten dru­gi, a pił­ka zatrzepotała nawet w siatce. Sędzia asys­tent pod­niósł jed­nak chorągiewkę, bo “Sznapi” znalazł się na pozy­cji spalonej. Pier­wsze 45 min­ut gry zakończyło się zwycięst­wem 1:0 dla podopiecznych tren­era Kustonia.

Po prz­er­wie kibice mogli bard­zo szy­bko pod­wyższyć prowadze­nie i spoko­jnie dograć do koń­ca spotka­nia. W polu karnym gospo­darzy faulowany był Piotr Makows­ki, co słusznie zauważył sędzia główny i wskazał na “wap­no”. W między­cza­sie żół­ty­mi kartka­mi zostało ukaranych dwóch polonistów za obrażanie sędziego i głośne kwes­t­ionowanie jego decyzji. Do rzu­tu karnego pod­szedł Smu­ra, ale pił­ka po spotka­niu z poprzeczką wyle­ci­ała poza boisko. Pięć min­ut później zadrżała poprzecz­ka po drugiej stron­ie boiska. Golkiper Polonii bard­zo daleko wybił piłkę spod włas­nej bram­ki, tak że ta odbiła się dopiero na trzy­dzi­estym metrze połowy Wiary Lecha, a następ­nie napast­nik Polonii tylko lekko trą­cił ją w kierunku bram­ki. Kacz­marek nie zdążył z inter­wencją, ale na jego szczęś­cie fut­bolówka odbiła się tylko od poprzeczki.

Po godzinie gry zakotłowało się pod bramką kiboli, co szy­bko wyko­rzys­tał jeden z zawod­ników gospo­darzy i wbił piłkę do bram­ki Kacz­mar­ka, co pod­niosło nieco skrzy­wd­zone morale polonistów. Tren­er Dar­iusz Kus­toń wykon­ał dwie szy­bkie zmi­any i już w 73 min­u­cie piłkę do bram­ki gospo­darzy wbił świeży Stanisław Makows­ki. Akc­ja bramkowa zaczęła się kil­ka min­ut wcześniej, gdy bieg­nące­mu Piotrowi Makowskiemu uciekła pił­ka, a bramkarz Polonii zła­pał ją jeszcze przed swoim polem karnym. W kon­sek­wencji sędzia potrak­tował to jako nieprzepisowe prz­er­wanie real­nej szan­sy na zdoby­cie gola i pokazał mu czer­wień. Zmieniony bramkarz Polonii obronił co praw­da strzał z rzu­tu wol­nego, lecz dobit­ka Makowskiego była już poza jego zasięgiem. Druży­na Wiary Lecha prowadz­iła 2:1. Do koń­ca spotka­nia kilkukrot­nie zagroz­ić próbowali jeszcze gospo­darze, a z dys­tan­su uderzał cel­nie także Jan Makows­ki. Wynik nie uległ już jed­nak zmi­an­ie, a Wiara Lecha mogła się cieszyć z trze­ciego zwycięst­wa w okręgówce.

Kole­jne spotkanie czeka kiboli już w następ­ną niedzielę, kiedy to o godzinie 20:00 po raz pier­wszy zagra­ją na swoim boisku przy uli­cy Gdańskiej. Obiekt był bowiem remon­towany, co spowodowało ser­ię 11 meczów wyjaz­dowych kiboli z rzę­du. Bilans w tych spotka­ni­ach wynosi 5 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki.

 

Polo­nia Poz­nań — K.K.S. Wiara Lecha 1:2 (0:1)

Bram­ki: 60′ rywale — 4′ Niedźwiedz­ki, 73′ St. Makowski

Źółte kart­ki: 3x rywale

Czer­wona kart­ka: 71. bramkarz rywali

DWL: Kacz­marek- Łaszyńs­ki (70. Wyka), Olaszczyk, Sł. Makows­ki — Pawlaczyk, J. Makows­ki, Adamski(60. St.Makowski), Smu­ra — Kwaśnik, P.Makowski (80.Surowiec), Niedźwiedzki(90.Wróż)

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.