Kiełb: Mam nadzieję, że będę mógł coś wnieść do drużyny

Po ode­jś­ciu Sła­womi­ra Pesz­ki do FC Koln, Jacek Kiełb wyda­je się być jego nat­u­ral­nym następcą. Mimo prob­lemów ze zdrowiem, przez które stracił część rundy, udało mu się pokazać kibi­com z dobrej strony.

- Tego pół roku nie zal­iczam do bard­zo udanych — twierdzi młody skrzy­dłowy. - Przez te choro­by ter­az dbam bardziej o siebie. Noszę czap­kę, sza­lik. Tak poważnie muszę dbać o swo­je zdrowie, bo przez to ominęło mnie bard­zo dużo meczów – doda­je.

Jose Maria Bakero w sparingach częs­to wys­taw­iał Jac­ka w pod­sta­wowym składzie. Czy czu­je sym­pa­tię hisz­pańskiego szkole­niow­ca i na co liczy wzglę­dem niego?

- Na to, żeby dobrze nas przy­go­tował tak­ty­cznie do sezonu i tylko tyle - mówi Kiełb. — Tutaj tylko tyle moż­na od niego wyma­gać. Nie moż­na liczyć, że kogoś będzie wys­taw­iał czy nie, bo kogoś lubi albo nie. Czegoś takiego nie ma. To trze­ba sobie wywal­czyć w sparingach — kontynuuje.

Zawod­nik ma także nadzieję, że zostanie zauważony przez Fran­cisz­ka Smudę i będzie go uwzględ­ni­ał w sze­rok­iej kadrze na Euro 2012. - Ja cały czas będę wal­czył. Jeżeli będę grał dobre mecze w Lechu, to na pewno tren­er Smu­da to zauważy i mnie powoła, ale do tego jeszcze daleko – pod­kreśla.

Kiełb przyz­na­je, że ciężko było ode­jść z jego dawnego klubu, Korony, dzię­ki której pokazał się na boiskach Ekstrak­lasy. — Na pewno na początku było ciężko, tam spędz­iłem dużo cza­su, ale to już minęło – zauważa. - Korona, tak jak zawsze mówiłem, będzie w moim ser­cu, ale ter­az gram dla Lecha i będę robił wszys­tko dla Lecha, żebym grał jak najwięcej. Zostaw­ię swo­je zdrowie i serce na boisku – doda­je.

Mimo, iż Lech jest rozpoz­nawal­ną drużyną, to 23-latek nie uważa się za pop­u­larnego - mówi “Ryba”. — Nie jestem aż tak pop­u­larną osobą. Są pop­u­larniejsze oso­by w Poz­na­niu – mówi krótko. Jakie ma ambic­je na następ­ne półrocze i mecz ze Sportingiem Bragą? — Mam nadzieję, że jeżeli będzie dane mi zagrać i dobrze przepracu­ję ten okres przy­go­towaw­czy, to będę gotowy do gry i będę mógł coś wnieść w końcu do drużyny - kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress