02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.54min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kikut: Mamy duży potencjał i myślę, że go pokażemy

Za kil­ka godzin rozpocznie się mecz Lecha ze Śląskiem Wrocław. Oba zespoły mają taki sam bilans punk­towy. „Kole­jorz” nadal podtrzy­mu­je chęć wal­ki, o jak najwyższe miejsce w tabeli. Jed­nak druży­na z Wrocław­ia na podob­ne cele. Być może kibice będą mieli okazję zobaczyć dzisi­aj przy Buł­garskiej zacięte spotkanie. Tym ciekawsze, że zostanie ono roze­grane już na nowej muraw­ie. Co przed meczem mieli do powiedzenia piłkarze?

- Dla nas każde spotkanie jest ważne. Musimy wygry­wać każdy kole­jny mecz. Śląsk pokazał już w tej rundzie, że nie przy­pad­kowo jest wysoko w lidze. Mają dwanaś­cie meczów bez poraż­ki, a to nie przy­padek. Duże znacze­nie ma tren­er, który poukładał cały zespół – powiedzi­ał Injac.

Piłkarze nie szczędzą słów uzna­nia dla tren­era Śląs­ka Wrocław. Wszyscy jednogłośnie pod­kreśla­ją, że to bard­zo dobry szkole­niowiec i dzię­ki niemu Wrocław­ian­ie mają taką dobrą passę. — Orest Lenczyk ma doświad­cze­nie i to pokazu­je w każdy meczu jego zespół. To dobra druży­na, do tego dochodzi tren­er i to połącze­nie powodu­je, że są wysoko w tabeli – dodał.

Jed­nak Lechi­ci zapowiada­ją walkę. Poza tym, to Lech gra na swoim sta­dion­ie, na nowej muraw­ie i przy dopin­gu kilku tysię­cy gardeł. — Sko­ro gramy u siebie to trze­ba wygrać. Nie może­my się bać, trze­ba zagrać otwarty fut­bol. Postawa Śląs­ka jest zaskocze­niem. Lenczyk prze­jął ten zespół poukładał. To bard­zo dobry tren­er. Będzie ciężko, ale gramy u siebie i może w końcu kibice będą zad­owoleni z naszego sty­lu gry – mówił Kiełb.

- Musimy zagrać na swoim poziomie, ofen­sy­wnie, tak jak potrafimy. Mamy duży potenc­jał i myślę, że go pokaże­my. Każdy mecz gramy pod dużą presją. Musimy gonić punk­ty, ale to dla nas żaden problem – uzu­pełnił Kikut.

Jakie zdanie maja piłkarze o nowej muraw­ie, na którą dzisi­aj wybiegną?

- Na nowej muraw­ie łatwiej będzie nam atakować – powiedzi­ał Injac.

- Murawa ma dla nas duże znacze­nie. To nasze miejsce pra­cy. Tam gramy, bie­gamy i to bard­zo istotne. Takie warun­ki powin­ny być zawsze. Mam nadzieję, że gra na niej będzie taka, jakiej oczeku­je­my – ocenił Kikut.

Na co szczegól­nie Lechi­ci powin­ni dziś zwró­cić uwagę?

- Śląsk tworzy mono­lit, ma dobrych zawod­ników. Cała druży­na jest moc­na, a jej siłą jest spójność. Na to powin­niśmy zwró­cić uwagę – pod­sumował Kiki.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.